Uroczysty Koncert Akcji Katolickiej w Bielskim Centrum Kultury

W piątkowe popołudnie 22 listopada w Bielskim Centrum Kultury odbyła się wyjątkowa uroczystość – koncert z okazji święta Akcji Katolickiej, który zgromadził liczne grono gości oraz członków i sympatyków naszego stowarzyszenia.

Uroczystość patronalnego święta Akcji Katolickiej rozpoczął występ świętującego w tym roku 10-lecie swego istnienia zespołu „Proboszczowie”. Po części artystycznej przybliżono sylwetki nominowanych do Medalu Akcji Katolickiej „Pro Consecratione Mundi”.

Specjalny medal, wręczany na podstawie decyzji zarządu DIAK, otrzymał w tym roku, ks. prałat Stanisław Wawrzyńczyk, proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej Aleksandrowicach. Jak wyjaśnił prezes bielsko-żywieckiej Akcji Katolickiej Andrzej Kamiński, w ten sposób doceniono zaangażowanie kapłana na rzecz AK na poziomie diecezjalnym i parafialnym.

Pozostałe werdykty ogłosił przewodniczący Kapituły Medalu Andrzej Sikora. Medalami zostali uhonorowani: Marian Kasprzyk – bokserski mistrz z Tokio, który oddał swój olimpijski medal jako wotum wdzięczności MB Jasnogórskiej; Alicja Kozak – emerytowana katechetka, działaczka AK w parafii w Czechowicach-Dziedzicach Podraju; Roman Kucharczyk – inspirator licznych przedsięwzięć i inicjatyw AK w parafii w Drogomyślu, Urszula i Wacław Sobieraj – małżeństwo artystów malarzy, zaangażowane w ruch „Spotkań Małżeńskich”, wolontariusze Hospicjum św. Kamila, działacze AK.

Medale wręczyli bp senior Tadeusz Rakoczy, ks. prof. Tadeusz Borutka i przewodniczący Kapituły mec. Andrzej Sikora. W imieniu odznaczonych głos zabrał ks. Wawrzyńczyk. „Czuję się zażenowany i zobowiązany” – przyznał kapłan. Na koniec słowo do zgromadzonych wygłosił bp senior.

Serdecznie gratulujemy laureatom medalu, a wszystkim uczestnikom uroczystości dziękujemy za przybycie.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Related posts