Wrzesień 21, 2021

Spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej w Gierałtowicach

W sobotę 12 stycznia 2019 roku odbyło się spotkanie opłatkowe członków Rady DIAK. Tym razem członkowie Akcji Katolickiej przybyli do Gierałtowic. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 11.00 uroczystą Mszą Świętą w Kościele przy parafii św. Marcina w Gierałtowicach, której przewodniczył i homilię wygłosił JE Ksiądz Biskup Tadeusz Rakoczy. Na zakończenie Eucharystii Prezes DIAK Pan Andrzej Kamiński wręczył przyznane przez Zarząd DIAK medale „Pro consecratione mundi” za świadectwo spójności wiary i życia Księdzu Franciszkowi Kulidze z Wilkowic, Księdzu Janowi Gorylowi z Pietrzykowic oraz Państwu Joannie i Andrzejowi Surzyckim z Cieszyna. Po Eucharystii licznie zgromadzeni goście, wśród których byli m. in. Pan minister Stanisław Szwed, Pan senator Andrzej Kamiński, JE Ksiądz Biskup Tadeusz Rakoczy, Ksiądz asystent DIAK Tadeusz Borutka oraz wielu innych, przeszli do Wiejskiego Domu Kultury, gdzie przygotowany został poczęstunek. Zgromadzeni goście zostali powitani przez prezesa DIAK Pana Andrzeja Kamińskiego. Głos zabrał także Ksiądz Biskup Tadeusz Rakoczy, który złożył zgromadzonym gościom życzenia noworoczne.  Licznie zgromadzeni goście wysłuchali fragmentu Ewangelii, odśpiewali wspólnie kolędę oraz złożyli sobie życzenia. Po części oficjalnej uroczystości goście zasiedli do wspólnego stołu. Serdecznie dziękujemy organizatorom tej uroczystości, na czele z Prezes POAK przy parafii św. Marcina w Gierałtowicach Panią Teresą Kukiełą oraz wszystkim przybyłym gościom.

Przemówienie przy wspólnym stole Ks. Bp. Tadeusza Rakoczego:

Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich państwa bardzo serdecznie, a pozdrowienia te kieruję na ręce pana prezesa, senatora Andrzeja Kamińskiego i ks. asystenta diecezjalnego Tadeusza Borutki. Cieszę się z tak licznej obecności państwa! Nie ukrywam, że każde spotkanie z wami jest dla mnie wielką radością!

Korzystam z okazji, by podziękować rodzinie parafialnej pw. Św. Marcina w Gierałtowicach za tak serdeczne przyjęcie nas zarówno w kościele, jak i w tym gościnnym domu. W sposób szczególny dziękuję tutejszemu Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej z jego asystentem ks. proboszczem Wiesławem Jóźwiakiem i panią prezes Teresą Kukiełą.  Nie zapominam o strażakach, którzy nas goszczą, o paniach kucharkach, które dla nas gotują obiad i o chórze parafialnym, który nas ubogaci swoim pięknym śpiewem!

Dziękuję serdecznie wszystkim tutaj zgromadzonym za codzienną życzliwość i przyjaźń, a także za dotychczasowe liczne spotkania, różne gesty żywej pamięci i przejawy twórczej współpracy. Z wdzięcznością odpowiadam panu prezesowi na złożone przed chwilą życzenia świąteczne.

Dzisiaj dziękujemy Panu Bogu przede wszystkim za dar Jego Jednorodzonego Syna Jezusa Chrystusa. To On podtrzymuje nas w istnieniu i dodaje odwagi w życiu codziennym, szczególnie w chwilach, gdy czujemy się zmęczeni i utrudzeni. Kontemplacja Prawdy i Tajemnicy ukazuje nam także ścisły związek między odniesieniem do Boga i służbą człowiekowi.

Wy sami angażujecie się w tę wspaniałą służbę. Służycie samemu Jezusowi, Jego Kościołowi, a także wiernym w naszych parafiach i poniekąd w całej diecezji. To wielki przywilej, ale łączy się on nierozerwalnie z odpowiedzialnością. Ta służba nie jest też wolna od trudności. Nie zrażajcie się nimi, ale z odwagą i miłością do Chrystusa i Kościoła kontynuujcie wasze zadania oraz powinności.

Tego państwu dzisiaj gorąco życzę. Ponadto życzę zdrowia i niespożytych sił w służbie Kościołowi i człowiekowi.Niech Nowonarodzony Syn Boga Jezus Chrystus nieustannie wam towarzyszy. Niech was inspiruje do dalszej służby. Wszystkim waszym środowiskom, rodzinom i parafiom, a także tutejszemu dekanatowi,  życzę wszelkiego dobra i światła wychodzącego z Betlejem, które ukazuje nam drogę do najwyższego dobra i celu, którym jest Jezus Chrystus.

Z okazji rozpoczętego niedawno Nowego Roku wam i waszym rodzinom z serca błogosławię: Szczęść Boże!  „Podnieś rękę, Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą, w dobrych radach, w dobrym bycie wspieraj jej siłę swą siłą”.

Poniżej GALERIA ZDJĘĆ z uroczystości

Related posts