Projekt „Bliżej” – Rychwałd 2019

Franciszkanie z Rychwałdu, dzięki funduszom pozyskanym z programu „Turystyka dziedzictwa Żywieckiego Raju” (PROW 2014-2020), od kilku miesięcy realizują projekt promocji Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej pt. „Sanktuarium bliżej Ciebie”, będący częścią dzieła o nazwie „Misja Rychwałd”. W ramach tego projektu powstało 10 krótkich filmików ukazujących życie tętniące na rychwałdzkim wzgórzu oraz spacer wirtualny, dzięki któremu można zwiedzić to wyjątkowe miejsce nie ruszając się z fotela. Realizacji nagrań podjęli się właściciele „Studio A” – Karolina i Dominik Grzegorzkowie (https://studioawedding.pl/) a w samych nagraniach wzięli udział parafianie, członkowie wspólnot działających przy Franciszkańskim Domu Formacyjno- Edukacyjnym jak i uczestnicy kursów Alpha oraz pielgrzymi przybywający z różnych części naszej diecezji i z poza jej granic – jednym słowem wszyscy ci, dla których miejsce to jest bliskie sercu.

Pierwsze efekty prac można już zobaczyć, bowiem od 18-go października na facebookowym profilu Franciszkanów: https://www.facebook.com/Franciszkanie.Rychwald/ w każdy piątek o godzinie 17.30 publikowany jest jeden klip promocyjny. Dotąd ukazały się już cztery filmy, a przed nami kolejne publikacje. Równocześnie spoty pojawiają się też na kanale YouTube oraz na stronie parafii Rychwałd.

– Nadanie tytułu bazyliki mniejszej rychwałdzkiej świątyni przed dwoma laty, było dla wiernych swego rodzaju „pocałunkiem” Kościoła. Teraz my, Franciszkanie, jako kustosze tego miejsca chcemy dzielić się łaską tego namaszczenia, które z woli Bożej stało się również naszym udziałem. – mówi o. Bogdan Kocańda OFMConv proboszcz parafii – Tu dokonuje się nowe życie w wielu ludzkich sercach. To jest miejsce, w którym tętni życie, źródło życia w wierze, źródło wiary, która rodzi się poprzez spotkanie.

Zwieńczeniem całej akcji promocyjnej będzie wystawa, zdjęć z projekcją spotów, która odbędzie się w Rychwałdzie w niedzielę 22-go grudnia po każdej Mszy świętej w Domu św. Maksymiliana, na którą już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy.

– Każdy brat i każda siostra jest dla nas darem i jednocześnie zadaniem. Chcemy służyć, jako Franciszkanie, tym, którzy do nas przybywają. – mówi Ojciec Bogdan – To jest to miejsce, tu jest Dom Matki. Tu jesteśmy bliżej siebie, bliżej drugiego człowieka, bliżej Boga. Zapraszam Was wszystkich! Ten Dom, jest otwarty dla każdego!

Ojcowie Franciszkanie już teraz wyrażają swoją wdzięczność wszystkim tym, którzy przyczynili się do wykonania tego wyjątkowego projektu, którego realizacja zbiegła się w czasie z przypadającą w tym roku radosną 375. rocznicą przekazania do rychwałdzkiej świątyni  łaskami słynącego Obrazu Matki Bożej.

https://www.youtube.com/watch?v=wKfmkC9CtJ4

https://www.youtube.com/watch?v=Pju0FIbkKH8

https://www.youtube.com/watch?v=yi8e1hyAqVk

DCIM101GOPRO
DCIM101GOPRO
DCIM101GOPRO

 

Related posts