Koncert Patriotyczny na Zamku Królewskim w Warszawie

W sobotę 9 listopada br., po raz czwarty, w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie, z inicjatywy Akcji Katolickiej w Polsce odbył się Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej.
W koncercie wzięły udział młodzież, dzieci i dorośli z piętnastu polskich diecezji, występujący w chórach i indywidualnie, wyłonieni podczas dorocznych Konkursów Pieśni Patriotycznej organizowanych przez Diecezjalne Instytuty Akcji Katolickiej, w których uczestniczyły setki wykonawców i tysiące widzów. Na Zamku Królewskim wyśpiewały swoją miłość do Ojczyzny, pogłębioną talentem i odwagą. Naszą diecezję reprezentowało Trio „Antyrama” z Liceum Ogólnokształcącego nr 6 w Bielsku-Białej pod opieką Pani Aleksandry Kluz.
Rangę tegorocznego Koncertu podkreśliła obecność JEm kardynała Kazimierza Nycza Metropolity Warszawskiego, który w słowie skierowanym do obecnych na Sali wyraził uznanie dla organizatorów tego przedsięwzięcia a dla młodych wykonawców zachętę do nieustannego trwania w patriotycznej postawie. Jak każdego roku obecny był na Koncercie JE ks. biskup Mirosław Milewski Krajowy Asystent Akcji Katolickiej. Koncert po raz kolejny odbył się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.
Serdecznie gratulujemy zespołowi „Antyrama” wraz z opiekunem pięknego występu w tej podniosłej uroczystości.

Relacje z wydarzenia – https://youtu.be/tG3krte_3rg

Galeria zdjęć

 

Related posts