Wrzesień 21, 2021

Z życia Akcji Katolickiej

Po czasie dużego zagrożenia epidemią korona wirusa, w dniach 16 maja i 31 maja 2020 r. spotkał się Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej wraz z asystentem ks. prof. Tadeuszem Borutką, w ośrodku w Jeleśni.

Spotkania rozpoczęliśmy modlitwą Koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie uczestniczyliśmy w Eucharystii sprawowanej przez ks. asystenta.  W modlitwie uczestniczył diakon Wojciech Kamiński.   Przez epidemię musieliśmy odwołać  spotkania Zarządu, spotkania Rady, Przegląd Pieśni Patriotycznej, czy uczczenie 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, rajd AK.  Na Zarządzie rozmawialiśmy o najbliższych działaniach i tak:

  • 27 czerwca zostanie zorganizowane spotkanie integracyjne członków i sympatyków Akcji Katolickiej w Jeleśni , które rozpocznie się wykładem o św. Janie Pawle II z okazji 100 rocznicy jego chrztu św. , a następnie Msza św. i spotkanie przy ognisku
  • Zastanawialiśmy się nad upamiętnieniem 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II (pomnik lub tablica pamiątkowa na budynku w Jeleśni)
  • Zaplanowaliśmy dwa terminy wakacyjnych dni skupienia w Jeleśni: 25 lipca i 29 sierpnia. Zapraszamy do zaplanowania sobie już dziś terminu, aby skorzystać z formacji.
  • Zapraszamy też na Szkołę Świętości dn. 5 września br. o błogosławionej Anieli Salawie, 16 października br. o św. Janie Sarkandrze ( mamy rok św. Sarkandra), a 20 listopada o Kardynale Stefanie Wyszyńskim.

Irena Olma

Poniżej kilka zdjęć ze spotkania

 

 

 

Related posts