X Przegląd Jasełek w Strumieniu

W dniu 12 stycznia 2018r.  spotkaliśmy się w sali Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu,  by wziąć udział w X Przeglądzie Jasełek pod patronatem kustosza sanktuarium św. Barbary w Strumieniu Ks. Kanonika Jacka Kobiałki.

Przegląd ten zaszczycili swoją obecnością: ks. Kanonik Jacek Kobiałka, Ks. Prałat Oskar Kuśka, Burmistrz Strumienia – Anna Grygierek, Dyrektorzy placówek oświatowych oraz Siostra Przełożona Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame w Strumieniu – s. Mariola.

 W przeglądzie wzięły udział zespoły:

 1.    Zespół „Nutki” z Przedszkola w Strumieniu przygotowanym przez panią Bogumiłę Szupinę.

2.    Zespół integracyjny „Tacy Sami” z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci prowadzony  przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame w Strumieniu i przygotowany głównie przez Siostrę Przełożoną – s. Mariolę (Monikę  Wijas), Joannę Kapias, Agatę Skorupkę i Wioletę Perz.

3. Zespół „Pracowite Pszczółki” z Przedszkola im. Marii Konopnickiej w Zbytkowie, który przygotowały panie Anna Franek i Malwina Wróbel

Pierwszy raz w naszym przeglądzie wzięły udział zespoły z Niepublicznego Przedszkola Twórczego „To Tu” ze Strumienia, które to reprezentował zespół „Pszczółki” przygotowany przez panie – Michalinę Muchę i Iwonę Gredę oraz zespół z Niepublicznego Przedszkola „Kubusiowa Kraina” przygotowany przez panie Natalię Janotę i Katarzynę Korczak-Jarzynę.

Szkołę Podstawową im. Powstańców Śląskich w Strumieniu reprezentowały klasy 3c i 3d.

Zespół ten przygotowały panie: Barbara Szczepańska i Dorota Gabzdyl.

Wszystkie zespoły obdarowane zostały: dyplomem za uczestnictwo oraz batonikami i soczkami. Panie przygotowujące zespoły otrzymały podziękowania.

W przeglądzie wzięło udział 150 dzieci i młodzieży wraz z nauczycielami.

Narrację prowadziła p. Jolanta Puchałka.

Scenografię przygotowali członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej: Maria i Stanisław Mendrkowie .

Nagłośnienie przygotował i obsługiwał p. Krzysztof Puda – pracownik MGOK.

Related posts