Relacje ze święta Akcji Katolickiej w parafialnych oddziałach

W niedzielę 22 listopada miała miejsce uroczystość Chrystusa Króla, święto patronalne Akcji Katolickiej. Dziękujemy serdecznie Prezesom POAK, którzy nadesłali do biura DIAK relacje z uroczystości organizowanych w parafiach. Oto kilka z nich.

POAK Bielsko-Biała Aleksandrowice

W naszym kościele w Aleksandrowicach, przed świętem Chrystusa Króla była prowadzona nowenna. W niedzielę członkowie POAK uczestniczyli we mszy św. o godz. 10:30 włączając się w oprawę poprzez czytania i modlitwę wiernych. Również ksiądz Proboszcz podkreślił, że jest to święto Akcji Katolickiej i złożył jej członkom życzenia. Wieczorem odbyło się uroczyste nabożeństwo przed wystawionym Najświętszym Sakramentem z aktem oddania się Chrystusowi Królowi Wszechświata.

PAOK Bielsko Biała parafia Matki Bożej Fatimskiej

Parafialny Oddział AK przy parafii Matki Bożej Fatimskiej w Bielsku – Białej w Uroczystość Chrystusa Króla zgromadził się wspólnie na Eucharystii o godzinie 9:00. Nasz Ksiądz Asystent na początku Mszy Świętej poinformował wiernych, że w tym dniu przypada święto patronalne AK. Następnie przedstawiciele Parafialnego Oddziału AK czynnie uczestnicząc w Eucharystii przeczytali pierwsze oraz drugie czytanie przypadające na ten dzień. Odmówili również przygotowaną przez siebie modlitwę wiernych. Natomiast o 17:30 nasi członkowie wzięli udział w nabożeństwie dziękczynnym ku czci Chrystusa Króla Wszechświata, które poprowadził nasz Ksiądz Asystent Jan Duraj. Więcej niestety w obecnym reżimie sanitarnym nie dało się zorganizować.

POAK Andrychów

W niedzielę 22 listopada 2020 roku w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata na Mszy Świętej o godzinie 9:30 nasi członkowie POAK (jak co roku w tym dniu) modlili się w intencji naszego stowarzyszenia. We Mszy Świętej udział wzięli członkowie oddziału wraz z współmałżonkami. Osoby chore i nie wychodzące z domów włączyły się do modlitwy za pośrednictwem bezpośredniej transmisji Mszy Świętej z naszej parafii. P. Jacek odczytał pierwsze czytanie „z księgi proroka Ezechiela”, P. Grażyna w imieniu nas wszystkich odczytała modlitwę wiernych. Ks. proboszcz w ramach ogłoszeń duszpasterskich zaprosił parafian zainteresowanych działalnością AK do zaangażowania się w dzieło i pracę naszego oddziału. Po Mszy Świętej korzystając z ładnej pogody spotkaliśmy się „na żywo” na placu wokół kościoła. Króciutko omówiliśmy przygotowania do Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia. Z uwagi na obecną sytuację wszyscy jesteśmy spragnieni bezpośrednich spotkań ale póki co kontaktujemy się telefonicznie i nawzajem wspieramy się w tym trudnym czasie.

POAK Cieszyn

W Cieszynie w Parafii św. Elżbiety była zamówiona Msza św. o godz 11 30 za parafian i członków Akcji Katolickiej. Uzgodniliśmy z Ks. Asystentem (proboszczem), że może być sztandar. Wszystkich członków i sympatyków powiadomiono telefonicznie i e-mail.Msza św. była koncelebrowana, księża wraz z pocztem sztandarowym  przystąpili do ołtarza w procesji, bardzo uroczyście. Było pięknie; oprócz modlitwy, homilii,  było dużo wzruszeń i łez( ja płakałam, bo serce pęka…) Pod kościołem po Mszy św. nie mogliśmy się rozejść do domów … Tylko tyle, bo takie czasy…

POAK Małe Kozy

W dniu 22. Listopada br. z powodu pandemii niestety nie zorganizowano diecezjalnej uroczystej Mszy św. z okazji naszego święta uroczystości Chrystusa Króla. W zaistniałej sytuacji w naszej parafii pw. Najświętszej Rodziny ,  z okazji głównego święta patronalnego Akcji  Katolickiej  w dniu 22.11. o godzinie  08 – ej   została odprawiona msza św. w intencji członków Akcji Katolickiej i ich rodzin. Mszę św. odprawił opiekun POAK Ks. Proboszcz Walenty Brynczka, we  mszy św. wzięli udział członkowie POAK, m.in. uczestnicząc w Liturgii Słowa . Pomimo istniejącej sytuacji udało się z zachowaniem zasad epidemiologicznych , skromniej uczcić nasze patronalne święto w duchowej łączności  Akcji Katolickiej

POAK Oświęcim Brzezinka

Dla uczczenia święta w Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Brzezince o godzinie 8 została odprawiona koncelebrowana Msza Święta, którą w intencji członków Akcji Katolickiej odprawił Sławomir Szczotka- opiekun Akcji Katolickiej, a ksiądz wikary Artur Micorek w intencji zmarłych parafian. Oprawę liturgiczną sprawowali członkowie Akcji Katolickiej. Zakończenie roku kościelnego skłania nas do podsumowań i refleksji. Czynimy to osobiście dziękując Bogu za miniony rok – za całe dobro, którego doznaliśmy.

„Tylko w Twoim miłosierdziu Panie Mój Nadzieja Ma”

 

Related posts