Wrzesień 21, 2021

Rejonowe spotkanie formacyjne AK w Chybiu

W dniu 22 lutego 2020r. w Chybiu odbyło się jedno z Rejonowych Spotkań Formacyjnych Akcji Katolickiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Spotkanie pod hasłem : „Eucharystia jako nowe życie” poprowadził ks. Krzysztof Sordyl.

W kościele parafialnym p.w. Chrystusa Króla licznie zgromadzonych zebranych członków AK przywitał ks. Kan. Benedykt Fojcik, który przedstawił historię obrazu MB Gołyskiej oraz historię parafii w Chybiu.

Mszę św. celebrował oraz kazanie wygłosił ks. K. Sordyl. Kaznodzieja odniósł się do czytań mszalnych przewidzianych na dzień stanowiący święto Katedry św. Piotra. Papież, biskupi i kapłani są tymi, którzy mają „utwierdzać braci w wierze”.

Podczas prelekcji na spotkaniu w wypełnionej „po brzegi”  salce przykościelnej, przy kawie herbacie i cieście, ksiądz Krzysztof rozwijał myśli o współczesnych zagrożeniach duchowych, roli Akcji Katolickiej w Kościele (widzieć – rozumieć – działać) oraz eucharystii jako wzmacniającym nas pokarmie duchowym – źródle i szczycie kościoła.

W spotkaniu uczestniczyło łącznie 46 osób, przedstawicieli Oddziałów Parafialnych AK z Chybia, Czechowic-Podraju, Strumienia, Zabrzega, Rudzicy, Międzyrzecza, Ogrodzonej, Cieszyna i Zebrzydowic.

Poniżej kilka zdjęć ze spotkania

Related posts