Wrzesień 19, 2021

Komunikat – 6 październik 2014

Bielsko-Biała, 6 października 2014 r.

KOMUNIKATY

  1. Na kolejne zebranie Rady DIAK zapraszamy 10 listopada 2014 r. Zebranie rozpocznie się Mszą Św. ogodz. 1700 w Instytucie Teologicznym w Bielsku-Białej.
  2. W dniu 11 października w Hałcnowie w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej odbędzie się Sesja Akcji Katolickiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej. O godzinie 9 00 Różaniec, o 9 30 Msza św.. Po Mszy św. uczestnicy przejdą do Domu Kultury, gdzie wykład pt: „Rozumienie narodu i ojczyzny w nauczaniu Prymasa Stefana Wyszyńskiego” wygłosi ks. dr hab. Robert Nęcek. Na zakończenie przewidziany jest program artystyczny.

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Akcji Katolickiej wraz z asystentami.

 

  1. Dnia 12 października 2014 r. przypada XIII Dzień Papieski. Przed kościołami naszej diecezji odbędą się

kwesty na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bardzo prosimy o wsparcie tego pięknego dzieła .

 

4.Również w dniu 25 października 2014 r. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje po raz kolejny

Korowód Świętych. W kościele Trójcy Świętej w Bielsku-Białej, zostanie odmówiony Różaniec, oraz zaprezentowane sylwetki i relikwie świętych obecnych na Korowodzie. Następnie uczestnicy w uroczystej procesji przejdą do Katedry p.w. Świętego Mikołaja w Bielsku-Białej, gdzie zostanie odprawiona Msza św. Rozpoczęcie o godzinie 15 30 Informacje zostały rozesłane do wszystkich parafii naszej diecezji.

 

  1. W dniu 9 listopada 2014 r. na terenie obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu Brzezince, odbędzie się Droga Krzyżowa w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów. Początek o godzinie 14:00 przy Bramie Śmierci. Na zakończenie zostanie odprawiona Msza św. w kościele parafialnym w Brzezince.

Serdecznie zapraszamy.

 

  1. W dniu 23 listopada 2014 r. obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.         Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Akcji Katolickiej wraz z rodzinami do kościoła                     p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej. Rozpoczęcie uroczystości o godzinie 15:30 występem chóru ATH. Z okazji 30 rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki wykład   wygłosi ks. Tomasz Kaczmarek – postulator procesu kanonizacyjnego. O godz. 17:00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Romana Pindla. Serdecznie zapraszamy poczty sztandarowe z Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej.

 

  1. Rekolekcje Adwentowe u Sióstr Serafitek w Hałcnowie dla członków Akcji Katolickiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej odbędą się w dniach 5-6 grudnia 2014 r. Rekolekcje poprowadzi ks. Andrzej Pacholik. Zapisy do dnia 21 listopada w biurze DIAK. Koszt 65 zł od osoby.

 

  1. Zachęcamy do zakupu Materiałów formacyjnych na nowy rok 2014/2015 ( nr 31) „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię” w cenie 15 zł , oraz znaczków AK w cenie 10 zł za sztukę. Materiały są dostępne w biurze DIAK.

 

  1. Redakcja miesięcznika „ Akcja” prosi Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej o regularne nadsyłanie

informacji ( wraz ze zdjęciami) o wydarzeniach w parafialnych oddziałach ( nawet krótkie informacje- Co?

Gdzie? Kiedy?).Informacje należy nadsyłać na adres internetowy ( it-bielsko@bielsko.opoka.org.pl )

do 18 dnia każdego miesiąca

 

Biuro DIAK czynne:

poniedziałek – wtorek w godz. od 1000 do1700

środa – piątek w godz. od 800 do 1500.

Biuro Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej ul. Żeromskiego 5-7, 43-300 Bielsko-Biała, tel/fax: 33 819 06 16

| akcja@bielsko.opoka.org.pl |

Related posts