Komunikat 3 kwietnia 2017

Bielsko-Biała, 3 kwietnia 2017 r.

KOMUNIKATY

Na kolejne zebranie Rady DIAK zapraszamy 20 maja 2017 r. Zebranie rozpocznie się o godz. 1000
w Ośrodku Edukacyjno-Rekolekcyjnym w Jeleśni.

 

Uprzejmie informuję, że w sobotę 8 kwietnia o godz. 10.00 odbędzie się Droga Krzyżowa członków i sympatyków Akcji Katolickiej na Matyskę. Wszystkich serdecznie zapraszamy na wspólne rozważanie Męki Pańskiej.

 

W dniu 22 kwietnia 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Bystrej przy ulicy Juliana Fałata 2 K odbędzie się uroczyste podsumowanie XVII Przeglądu Pieśni Patriotycznej. Podsumowanie rozpocznie się o godzinie 10.00. W programie przewidziane jest uroczyste otwarcie, wręczenie pucharów oraz występ laureatów. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

 

Liturgiczna uroczystość Świętego Wojciecha – Patrona Polski i Akcji Katolickiej przypada na 24 kwietnia. W związku z tym serdecznie prosimy, aby w tym dniu uczcić naszego Patrona uroczystą Mszą Świętą, modlitwami i spotkaniem w ramach parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej.

 

Uprzejmie informuję, że 26 kwietnia o godz. 17.00 w kościele NSPJ w Bielsku-Białej odbędzie się Msza św.  z  okazji 25 lecia sakry biskupiej ks. Biskupa Tadeusza  Rakoczego, a 29 kwietnia o godz. 17.00 w Bielskim Centrum Kultury odbędzie się uroczysty  koncert. Serdecznie zapraszamy parafialne oddziały które posiadają sztandar, aby przybyły wraz z pocztem sztandarowym na Mszę św.

 

Uprzejmie informuję, że Regulamin i Karta zgłoszeniowa XIX Rajdu Akcji Katolickiej zostanie wysłana do Państwa pocztą mailową. Oprócz tego dokumentacja zostanie zamieszczona w najbliższym czasie na stronie internetowej. Karty zgłoszeniowe należy dostarczyć najpóźniej do kolejnego zebrania Rady DIAK 20 maja w Jeleśni.

 

Zachęcamy do zakupu Biuletynów w cenie 4 zł, oraz znaczków  AK w cenie 10 zł za sztukę. Materiały są dostępne w biurze DIAK.

 

Uprzejmie informuje że od dnia dzisiejszego Biuro Akcji Katolickiej funkcjonuje przy ulicy Wita Stwosza 35 w Bielsku-Białej. Godziny otwarcia biura i sposób jego funkcjonowania zostaną przedstawione w późniejszym terminie.

 

Uprzejmie informujemy, że przy rozliczeniu podatku za rok 2016, będzie możliwość przekazania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Serdecznie wszystkich zachęcamy do przekazania 1% na rzecz Akcji Katolickiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej ( KRS 0000247812), lub Fundacji Światło Nadziei
( KRS 0000175073).

 

Redakcja miesięcznika „ Akcja” prosi Prezesów POAK o regularne nadsyłanie informacji ( wraz ze zdjęciami) o wydarzeniach w parafialnych oddziałach. Informacje należy nadsyłać na adres internetowy (irena.olma@gmail.com ) do 18 dnia każdego miesiąca. Informacja może być krótka – odpowiedz na zapytanie:  co?, gdzie?, kiedy?

 

 Serdecznie zachęcamy wszystkich do słuchania audycji radiowych przygotowanych przez Zespół Radiowy Akcji Katolickiej.  Audycje radiowe emitowane są przez radio „Anioł Beskidów”
w każdą  drugą  niedzielę miesiąca  godz. 900 i powtarzane o godz. 2000.

 

Serdecznie zachęcamy do korzystania z Ośrodka Edukacyjno-Rekolekcyjnego w Jeleśni. Proszę aby zainteresowani do skorzystania z obiektu, kontaktowali się możliwie wcześniej z biurem DIAK w celu dokonania rezerwacji. Zdjęcia oraz informacje dostępne są również na naszej stronie internetowej
w zakładce Ośrodek w Jeleśni.

 

 

 

Harmonogram spotkań w Jeleśni

 

 KWIECIEŃ

 

28-30 kwietnia POAK Chybie

 

 MAJ

 

20 maja Rada DIAK w Jeleśni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biuro DIAK czynne:

poniedziałek od godz. 12.00-16.00

czwartek od godz. 10.00-14.00

Biuro Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej

  1. Wita Stwosza 35, 43-300 Bielsko-Biała

| akcja@bielsko.opoka.org.pl | www.akcja.diecezja.bielsko.pl

Related posts