Komunikat – 3 czerwca 2019

KOMUNIKATY DIAK
Czerwiec 2019

ZEBRANIE RADY DIAK
Na kolejne zebranie Rady DIAK zapraszamy 2 września 2019 r. Zebranie rozpocznie się Mszą Św. o godz. 17:00 w Instytucie Teologicznym w Bielsku-Białej. Po Mszy św. Odbędzie się spotkanie w refektarzu kurii.

SZKOŁA ŚWIĘTOŚCI W JELEŚNI
W okresie wakacyjnym lipiec-sierpień nastąpi przerwa w spotkaniach w ramach Szkoły Świętości. Kolejne spotkanie planowane jest we wrześniu. Szczegóły opublikowane zostaną na naszej stronie internetowej oraz we wrześniowym komunikacie.

PIELGRZYMKA AKCJI KATOLICKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ
W dniach 7-8 czerwca 2019 r. odbędzie się XXIV Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę pod hasłem: „Z Maryją idziemy w przyszłość”. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Akcji Katolickiej do tego szczególnego spotkania z Maryją.
Program Pielgrzymki
Jasna Góra, 07-08.06.2019 r. „Z Maryją idziemy w przyszłość”
07 czerwca – piątek Dom Pielgrzyma, Sala Konferencyjna 14.00 – Rada KIAK
Jasna Góra, Sala Papieska 17.00 – otwarcie konferencji – Urszula Furtak, prezes Zarządu KIAK – wystąpienia: – Ks. dr Jacek Brakowski
SDB, temat: „Kard. August Hlond salezjanin, hiararcha Kościoła i mąż stanu.” – Ks. dr Bogusław Kozioł SChr, wicepostulator procesu beatyfikacyjnego Sł. Bożego kard. Augusta Hlonda, temat: „Do czynu katolickiego przejśd musimy. Duchowośd Akcji Katolickiej według kard. Augusta Hlonda”. – dyskusja panelowa – złożenie kwiatów, z Aktem Oddania Matce Bożej pod tablicą Kard. A. Hlonda
21 .00 Kaplica Matki Bożej Częstochowskiej – Apel Jasnogórski, JE Ks. Bp Mirosław Milewski, Krajowy Asystent Akcji Katolickiej – modlitewne czuwanie nocne, prowadzenie Akcja Katolicka Diecezji Sandomierskiej
08 czerwca – sobota 10.30 Katedra Częstochowska (w przypadku niezakońoczenia remontu wokół Katedry – Kościół Św. Zygmunta, ul. Krakowska 1) – słowo prezes Zarządu KIAK, Urszuli Furtak – słowo JE Abpa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego – słowo JE Ks. Bpa Mirosława Milewskiego, Krajowego Asystenta Akcji Katolickiej – wystąpienia zaproszonych gości – wręczenie medali „Za dzieło apostolstwa”
11.40 – przejście na Jasną Górę 12.50 – powitanie ze Szczytu Jasnogórskiego – ojcowie paulini – prezes KIAK Urszula Furtak
13.00 – Msza św. na Szczycie Jasnogórskim pod przewodnictwem i z homilią JE Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

XXI RAJD AKCJI KATOLICKIEJ
Uprzejmie informujemy, że tegoroczny XXI Rajd Akcji Katolickiejodbędzie się 15 czerwca w Ślemieniu na Jasnej Górce. Punktem kulminacyjnym będzie Msza św. o godzinie 12.00. Regulamin i Karta zgłoszeniowa XXI Rajdu Akcji Katolickiej została wysłana do Państwa pocztą mailową. Możliwa jest także organizacja grupowego wyjazdu autokarem. Chętnych prosimy o zgłoszenia w biurze DIAK.

SPOTKANIE INTEGRACYJNE W JELEŚNI
W sobotę 22 czerwca 2019 r. o godzinie 10.00 w Centrum Edukacyjno-Rekolekcyjnym Akcji Katolickiej w Jeleśni odbędzie sięspotkanie członków Akcji Katolickiej z okazji 40-lecia Pierwszej Pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00 Mszą św. pod przewodnictwem Ks. prof. Henryka Skorowskiego. W programie spotkania przewidziane jest konferencja ks. prof. Henryka Skorowskiego nt. Pierwszej Pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski, program artystyczny oraz spotkanie przy ognisku. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Akcji Katolickiej do udziału w tym wydarzeniu. Chętnych do udziału prosimy o zgłoszenia w biurze DIAK.

REKOLEKCJE W RYCHWAŁDZIE
Jak co roku w wakacje planujemy zorganizowanie rekolekcji w Rychwałdzie w terminie 29 sierpnia – 1 września. Temat oraz szczegółowy plan rekolekcji zostanie opublikowany na stronie internetowej. Gorąco zachęcamy do udziału w tych ćwiczeniach duchowych.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE W RYCHWAŁDZIE
W dniu 13 września 2019 r. odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie w Rychwałdzie – pielgrzymka członków Akcji Katolickiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Rozpoczęcie o godzinie 17:00. Prosimy o zorganizowanie się członków POAK i liczny udział w Nabożeństwie. Prosimy o zabranie sztandarów Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszamy.

KADENCJA PREZESÓW POAK
Przypominamy wszystkim Prezesom POAK którym skończyła się kadencja, albo kończy się w najbliższym czasie o konieczności przeprowadzenia wyborów kandydatów na prezesa zarządu w parafialnych oddziałach i przesłali do biura DIAK poprawnie wypełnione protokoły.

NASZE MEDIA
Redakcja miesięcznika „ Akcja” prosi Prezesów POAK o regularne nadsyłanie informacji (wraz ze zdjęciami) o wydarzeniach w parafialnych oddziałach. Informacje należy nadsyłać na adres internetowy (irena.olma@gmail.com) do 18 dniakażdego miesiąca. Informacja może być krótka – odpowiedz na zapytanie: co?, gdzie?, kiedy?
Serdecznie zachęcamy wszystkich do słuchania audycji radiowych przygotowanych przez Zespół Radiowy Akcji Katolickiej. Audycje radiowe emitowane są przez radio „Anioł Beskidów” w każdą drugą niedzielę miesiąca godz. 9 00 i powtarzane o godz. 20 00.

NASZE POTRZEBY
Uprzejmie prosimy Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej o przekazywanie darowizn na prowadzenie Biura Akcji Katolickiej, mieszczącego się przy ulicy Wita Stwosza 35 w Bielsku-Białej. Prośbę uzasadniamy kosztami prowadzenia biura DIAK, pozwalającego koordynować działania i przedsięwzięcia Akcji Katolickiej w naszej Diecezji. Nasze konto bankowe: 61 2030 0045 1110 0000 0411 7530

ZACHĘTA
Serdecznie zachęcamy do korzystania z Ośrodka Edukacyjno-Rekolekcyjnego w Jeleśni. Proszę aby zainteresowani do skorzystania z obiektu, kontaktowali się możliwie wcześniej z biurem DIAK w celu dokonania rezerwacji. Zdjęcia oraz informacje dostępne są również na naszej stronie internetowej w zakładce Ośrodek w Jeleśni oraz na stronie internetowej domakcjikatolickiej.pl

KONTAKT Z BIUREM
Biuro DIAK czynne:
poniedziałek od godz. 12.00-19.00
środa od godz. 8.00-15.00
piątek od godz. 11.00-17.00
Adres: Bielsko-Biała ul. Wita Stwosza 35,
tel.733060610, 602 489 539
e-mail: akcja@bielsko.opoka.org.pl
www:akcja.duszpasterstwa.bielsko.pl

Komunikat w pdf 2019.06.03 komunikat

Related posts