Grudzień 09, 2022

Komunikat – 2 czerwca 2014

 

Bielsko-Biała, 2 czerwca 2014 r.

KOMUNIKATY

 

1. Na kolejne zebranie Rady DIAK zapraszamy 7 lipca 2014 r. Zebranie rozpocznie się Mszą Św. o godz. 1700  

   w Instytucie Teologicznym w Bielsku-Białej.

2. W dniu 9 czerwca święto Matki Kościoła patronki AK naszej diecezji. Zachęcamy do uczczenia tego święta w oddziałach POAK.

3. W dniu 14 czerwca 2014 r., na Przegibku Żywieckim, odbędzie się XVI Rajd Akcji Katolickiej. W pobliżu schroniska w kaplicy Podwyższenia Krzyża Świętego, o godzinie 12 00 zostanie odprawiona Msza św. Zgłoszenia osób zainteresowanych przejazdem autokarem, przyjmowane są z wpłatą w wysokości 23 zł              do 30 maja 2013 r. Pozostałe osoby swoje karty zgłoszeniowe muszą dostarczyć do biura DIAK w terminie                do 7 czerwca 2014 r. Karta zgłoszeniowa oraz regulamin można pobrać ze strony internetowej oraz w biurze DIAK. Serdecznie zapraszamy.

4. W dniu 21 czerwca 2014 r. odbędzie się XIX Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę

Program pielgrzymki jest następujący:                                                                                                                      9.00  Katedra
– Słowo pasterskie Abp. Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego
– słowo p. H. Szydełko
– słowo Bp. M. Solarczyka – wręczenie medali „ Za dzieło apostolstwa”
– wystąpienia zaproszonych gości                                                                                                                                       10.15 – przejście na Jasną Górę                                                                                                                               11.15  – powitanie na Szczycie Jasnogórskim                                                                                                      11.30 – Msza św. na Szczycie Jasnogórskim pod przewodnictwem i z kazaniem bpa Marka Solarczyka Krajowego Asystenta Akcji   Katolickiej. Serdecznie zapraszamy członków Akcji Katolickiej naszej diecezji do licznego uczestnictwa w tym ogólnopolskim i ważnym dla nas wydarzeniu.

5. Informuje że, tegoroczne rekolekcje wakacyjne w Rychwałdzie, odbędą się w dniach 10-13 lipca, 7-10 sierpnia, 4-7 września. Temat tegorocznych rekolekcji brzmi: ” Godność człowieka jako dar dojścia do Boga ( naśladowanie człowieczeństwa Chrystusa). Koszt to niezmiennie 160 zł od osoby. Rekolekcje poprowadzi Ojciec Bogdan Kocańda. Zapisy w biurze DIAK. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

6. W dniu 14 sierpnia 2014 r., przy Bloku Śmierci w Muzeum Oświęcimskim, zostanie odprawiona Msza św. upamiętniająca rocznicę męczeńskiej śmierci Św. Maksymiliana Kolbe. Więcej informacji w następnym komunikacie. Serdecznie zapraszamy.

7. W dniu 13 września 2014 r. odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie w Rychwałdzie – pielgrzymka członków Akcji Katolickiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Rozpoczęcie o godzinie 18: 00. Serdecznie zapraszamy .

8. W dniach 20-22 czerwca 2014 r., Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje III Pielgrzymkę Rowerową. Tym razem trasa pielgrzymki biegnie od Bielska-Białej przez Kraków do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Całkowity koszt to 100 zł od osoby. Szczegółowe informacje oraz niezbędne formularze do pobrania ze strony internetowej www.ksm.diecezja.bielsko.pl, lub w biurze DIAK. Serdecznie zapraszam.

9. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży po raz czwarty organizuje w dniach od 1 do 8 sierpnia 2014 r. wypoczynek dla dzieci pod hasłem „Wakacje z książką”. Całkowity koszt wyjazdu to 480 zł, natomiast miejsce wypoczynku to Dom Wczasów Dziecięcych w Porąbce. Więcej informacji w biurze DIAK, oraz na stronie www.ksm.diecezja.bielsko.pl.

10. Redakcja miesięcznika „ Akcja” prosi Prezesów POAK o regularne nadsyłanie informacji ( wraz ze zdjęciami) o wydarzeniach w parafialnych oddziałach. Informacje należy nadsyłać na adres internetowy ( it-bielsko@bielsko.opoka.org.pl ) do 18 dnia każdego miesiąca. Informacja może być krótka –      odpowiedz na zapytanie: co?, gdzie?, kiedy?

11. Serdecznie zachęcamy wszystkich do słuchania audycji radiowych przygotowanych przez Zespół   Radiowy Akcji Katolickiej. Audycje radiowe emitowane są przez radio „Anioł Beskidów” w każdą drugą niedzielę miesiąca godz. 900 i powtarzane o godz. 2000.

Related posts