komunikat – 3 grudnia 2018

 

KOMUNIKATY   DIAK

 

Grudzień  2018

 

 

 

ZEBRANIE RADY KIAK

 

Na kolejne zebranie Rady DIAK zapraszamy 4 lutego 2019 r. Zebranie rozpocznie się Mszą Św. o godz. 17:00 w Instytucie Teologicznym w Bielsku-Białej. Po Mszy św. Odbędzie się spotkanie w refektarzu kurii.

 

REKOLEKCJE ADWENTOWE W JELEŚNI

 

 

Z uwagi na małe zainteresowanie II turą rekolekcji w Jeleśni odbędzie się jedynie I tura, która planowana jest w dniach 7-9 grudnia. Rekolekcje poprowadzi Ksiądz Damian Kwak, franciszkanin z Krakowa. Uprzejmie prosimy osoby zainteresowane o zapisy w biurze DIAK i pod numerem telefonu 602 489 539. Rozpoczęcie piątek o godz. 18:00.

 

SZKOŁA ŚWIĘTOŚCI W JELEŚNI

 

14 grudnia o godzinie 17.00 w Ośrodku Rekolekcyjnym w Jeleśni odbędzie się Msza św. i ucałowanie relikwii bł. Matki Bernardy Marii Jabłońskiej, założycielki Sióstr Albertynek oraz konferencja s. Michaeli na temat: „Zjednoczenie z Bogiem w duchowości bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej”. Natomiast 18 stycznia 2019 roku odbędzie się Msza św. i konferencja ks. prałata Michała Boguty na temat „Życie i świętość Józefa Bilczewskiego z Wilamowic”.

Zapisy w biurze DIAK. Udział w konferencjach jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

ORSZAK TRZECH KRÓLI

 

W dniu 6 stycznia 2019 r. odbędzie się Orszak Trzech Króli. Orszak rozpocznie się Mszą św. pod przewodnictwem ks. Bp. Piotra Gregera o godzinie 10.30  w kościele p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Bielsku-Białej Aleksandrowicach. Po Mszy św. ze śpiewem kolęd, uczestnicy przejdą od kościoła na Stary Rynek,  Serdecznie zapraszamy całe rodziny do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

 

SPOTKANIE OPŁATKOWE

 

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się 12 stycznia 2019 roku (sobota) w parafii św. Marcina w Gierałtowicach. Spotkanie rozpocznie się uroczystą Eucharystią o godz. 11.00 w kościele św. Marcina, której przewodniczył będzie i homilię wygłosi Ksiądz Biskup Tadeusz Rakoczy. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przy stole i wspólne kolędowanie w Wiejskim Domu Kultury w Gierałtowicach przy ulicy św. Marcina 8.

 

MOJE SPOTKANIA Z JANEM PAWŁEM II

 

Zgodnie z propozycją Zarządu DIAK przekazaną Państwu na Zebraniu Rady DIAK w dniu 3 września uprzejmie prosimy o nadsyłanie do biura DIAK fotografii członków Akcji Katolickiej naszej diecezji ze spotkań z Janem Pawłem II w ramach planowanego projektu „Moje spotkania z Janem Pawłem II”. Prosimy o życzliwe podejście do tematu.

 

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI DIAK

 

Już dziś prosimy Prezesów POAK o przygotowanie sprawozdań z działalności i finansowego za 2018 r. i złożenie w terminie do 4 lutego 2019 r. Druki do pobrania na stronie internetowej.

 

 

KADENCJA PREZESÓW POAK

 

Przypominamy wszystkim Prezesom POAK którym skończyła się kadencja, albo kończy się w najbliższym czasie o konieczności przeprowadzenia wyborów kandydatów na prezesa zarządu  w parafialnych oddziałach i przesłali do biura DIAK poprawnie wypełnione protokoły.

 

NASZE  MEDIA

 

Redakcja miesięcznika „ Akcja” prosi Prezesów POAK o regularne nadsyłanie informacji (wraz ze zdjęciami) o wydarzeniach w parafialnych oddziałach. Informacje należy nadsyłać na adres internetowy (irena.olma@gmail.com) do 18 dniakażdego miesiąca. Informacja może być krótka – odpowiedz na zapytanie:  co?, gdzie?, kiedy?

 Serdecznie zachęcamy wszystkich do słuchania audycji radiowych przygotowanych przez Zespół Radiowy Akcji Katolickiej.  Audycje radiowe emitowane są przez radio „Anioł Beskidów”każdą  drugą  niedzielę miesiąca godz. 900 i powtarzane o godz. 2000.

 

NASZE  POTRZEBY

 

Uprzejmie prosimy Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej o przekazywanie darowizn na prowadzenie Biura Akcji Katolickiej, mieszczącego się przy ulicy Wita Stwosza 35 w Bielsku-Białej. Prośbę uzasadniamy kosztami prowadzenia biura DIAK, pozwalającego koordynować działania i przedsięwzięcia Akcji Katolickiej w naszej Diecezji. Nasze konto bankowe: 61 2030 0045 1110 0000 0411 7530

 

ZACHĘTA

 

Serdecznie zachęcamy do korzystania z Ośrodka Edukacyjno-Rekolekcyjnego w Jeleśni. Proszę aby zainteresowani do skorzystania z obiektu, kontaktowali się możliwie wcześniej z biurem DIAK w celu dokonania rezerwacji. Zdjęcia oraz informacje dostępne są również na naszej stronie internetowej w zakładce Ośrodek w Jeleśni.

 

Z NAUCZANIA PAPIEŻA

W liturgii adwentowej nieustannie rozbrzmiewają wezwania do radosnego oczekiwania Mesjasza; pomaga nam ona zrozumieć w pełni wartość i znaczenie tajemnicy Bożego Narodzenia. To święto nie jest tylko upamiętnieniem historycznego wydarzenia, które przed dwoma tysiącami lat miało miejsce w małym miasteczku Judei. Konieczne jest raczej, byśmy zrozumieli, że całe nasze życie powinno być «adwentem», czujnym oczekiwaniem na ostateczne przyjście Chrystusa. Aby przygotować nasze serce na przyjęcie Pana, który — jak mówimy w «Credo» — pewnego dnia przyjdzie sądzić żywych i umarłych, musimy nauczyć się dostrzegać Jego obecność w wydarzeniach codziennego życia. Adwent jest więc, by tak powiedzieć, intensywnym przygotowaniem do przyjęcia w sposób zdecydowany Tego, który już przyszedł, który przyjdzie i który nieustannie przychodzi. (Jan Paweł II, Audiencja generalna, 18.12.2002 r.) Dlatego Adwent jest synonimem nadziei: nie daremnym oczekiwaniem na jakiegoś bezosobowego boga, lecz konkretną i niezawodną ufnością w powrót Tego, który już raz do nas przyszedł, «Oblubieńca», który swoją krwią przypieczętował zawarte z ludzkością wieczne przymierze. Jest to nadzieja, która pobudza do czujności, cnoty wyróżniającej ten szczególny okres liturgiczny. Do czujności w modlitwie, ożywianej pełnym miłości oczekiwaniem; czujności wyrażającej się w dynamice konkretnej miłości, której towarzyszy. Z takimi uczuciami wspólnota chrześcijańska wchodzi w czas Adwentu, zachowując duchową czujność, aby lepiej przyswoić sobie przesłanie słowa Bożego. (Jan Paweł II, Rozważanie przed modlitwą «Anioł Pański», 2.12.2001 r.)

KONTAKT Z BIUREM

 

Biuro DIAK czynne:

poniedziałek od godz. 12.00-19.00

środa od godz. 8.00-15.00

piątek od godz. 11.00-17.00

Adres: Bielsko-Biała ul. Wita Stwosza 35,

tel.733060610, 602 489 539

e-mail: akcja@bielsko.opoka.org.pl

www:akcja.duszpasterstwa.bielsko.pl

 

Do pobrania w pdf

2018.12.03 komunikat

Related posts