Październik 01, 2020

Wyniki przesłuchań finałowych XIX Przeglądu Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek

XIX PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ im. Małgorzaty Papiurek

Wyniki przesłuchań finałowych

 

W dniach 15 i 16 marca 2019r. w Domu Kultury w Hałcnowie  odbyły się przesłuchania finałowe. Wykonawców oceniało jury w składzie:

Pani  Urszula Miarczyńska-Micorek (przewodnicząca)

Pani  Barbara Kazimierowicz /  Barbara Ficoń – Szewczyk

Pan Adam  Adamczyk / Radosław Pietruczuk

Wysłuchaliśmy 123 zespoły czyli 1319 występujących.

 

Wyniki w poszczególnych grupach wiekowych i kategoriach przedstawiają się następująco:

PRZEDSZKOLAKI

KAT. I

1m. Marysia Siodłak Przedszkole nr 54 w Bielsku-Białej

2m. Zofia Kraszewska Katolickie Przedszkole im. Dzieciątka Jezus w Cieszynie

3m. Zespół „Beskidzkie Nutki” Przedszkole nr 31 w Bielsku – Białej

KAT. II

1m. Grupa 5-6 latków  Przedszkole Publiczne Samorządowe w Jaworzu

2m. Zespół Dzieci z grupy VIII Przedszkole nr 55   w Bielsku-Białej

3m. Zespół „GAMA” Przedszkole nr 9 w Żywcu

Wyróżnienie:

KAT I: nie przyznano

KAT II:  Zespół „KRASNALE” Przedszkole nr 15 w Bielsku-Białej

Zespół wokalny „LEŚNE NUTKI” z Przedszkola Publicznego w Zabrzegu

 

UCZNIOWIE SP KLASY I – III

KAT. I

1m.  Antonina Kraszewska z Katolickiej SP im. Św. Rodziny w Cieszynie

1m. Zofia Grzybowska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Zgromadzenia Córek Bożej

Miłości im. Franciszki Fechner w Bielsku – Białej

1m.  Anna Pietrzycka  Zespół Szkolno – Przedszkolny w Zaborzu

2m.  Magdalena Komarek Szkoła Podstawowa im.  Św. Kazimierza w Mszanie

3m. Julia Talik ze Szkoły Podstawowej im. Obrońców Węgierskiej Górki w Węgierskiej Górce

KAT. II

1m. „MAŁE  VIWACE” ze Szkoły Podstawowej nr 31 im. Jana Kochanowskiego w Bielsku-Białej

2m. nie przyznano

3m. Zespół Dzieci z klasy I i II ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Wilkowicach

3m. Zespół Uczniów z klasy 1a ze Szkoły Podstawowej nr 29 w Bielsku Białej

 

UCZNIOWIE SP KLASY IV – VI

KAT. I

1m. Wiktoria Kruczek ze Szkoły Podstawowej nr 36 w Bielsku – Białej

2m. Marta Pietrzyk  ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chybiu

3m. Duet: Marcelina Waltar i Maksymilian Mróz ze Szkoły Podstawowej  im. Trzech Braci w Hażlachu

3m. Grupa Integracyjna „ODWAŻNI” ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu

3m. Zofia Śleziona ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczyrku

3m. Maja Gnioździorz z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Mesznej

KAT. II

1m. Zespół wokalny  ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Chybia

2m. Chór szkolny ze Szkoły Podstawowej im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej w Dębowcu

2m. Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wilkowicach

3m. Zespół wokalny „CANTARE” ze Szkoły Podstawowej nr 24 im. T. Kościuszki w Bielsku-Białej

 

MŁODZIEŻ KLAS VII I VIII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH i III KLASA GIMNAZJALNA

KAT. I

1m. Hanna Stoszek Szkoła Podstawowa nr 1 w Cieszynie

2m. Zespół wokalny z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jasienicy

2m. Maciej Iwasiów ze Szkoły Podstawowej im. Ks. J. Londzina w Zabrzegu

3m. Klaudia Kolasa z Zespołu Szkół w Wilamowicach

wyróżnienie: Wiktoria Łukaszek ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. A. Mickiewicza w Żywcu

KAT. II

1m. Zespół wokalny Katolickiej Szkoły Podstawowej – Katolicka SP im Św. Brata Alberta w Czechowicach-Dziedzicach

2m. Zespół wokalno –instrumentalny ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. S. Staszica w Żywcu

3m. Zespół „DOMINANTA” ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Szczyrku

3m. Zespół „PEREŁKI  Z G-3” ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie

wyróżnienie: chór klas starszych ze Szkoły Podstawowej im. P. Kojzara w Mnichu

 

MŁODZIEŻ SZKÓŁ ŚREDNICH

KAT. I

1m. Mateusz Pollak z Zespołu Szkół Technicznych im. J. Tuwima w Bielsku-Białej

2m. Aleksandra Borawska z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej –Curie w Czechowicach-Dziedzicach

3m. Nina Kumorek – 1 kl. LO – Parafia Rzymsko-Katolicka, kościół p.w. Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa w Bystrej

wyróżnienie: Karolina Nykiel z Zespołu Szkół Ogólnokształcących – LO nr 6 w Bielsku-Białej

KAT. II

1m. BIG BAND Zespołu Szkół „SILESIA” w Czechowicach-Dziedzicach

2m. nie przyznano

3m. nie przyznano

wyróżnienie: nie przyznano

 

DZIECI I MŁODZIEŻ INNYCH PLACÓWEK

KAT. I

1m. Nadia Stefańska ze Szkoły Podstawowej nr 11 im Marii Curie-Skłodowskiej w Tychach

1m. Magdalena Homa z Miejskiego Domu Kultury w Komorowicach Bielsko-Biała

2m. Łukasz Zyzak z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Żywcu

2m. Kornelia Podstawna z Miejskiego Domu Kultury w Komorowicach Bielsko-Biała

3m. Zespół „WŁÓCZYKIJE” Osiedlowe Centrum Kultury „Pegaz-Aleksander” w Bielsku-Białej

3m. Martyna Dobrogowska z Gminnego Ośrodka Kultury w Zebrzydowicach

wyróżnienie: Oliwia Giedrys z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Bielsku-Białej

wyróżnienie: Ewa Ciurar z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Bielsku-Białej

KAT. II

1m. Dziecięcy Chórek „PINOKIO” z Miejskiego Domu Kultury w Komorowicach

Bielsko-Biała

2m. Zespół ”KONTRASTY” z Miejskiego Domu Kultury w Komorowicach Bielsko-Biała

3m. Szkolny Regionalny Zespół „KLIMCZOK” przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Szczyrku

3m. Zespół wokalny „OUR TIME” z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej „ART.” Przy Szkole Podstawowej nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach

wyróżnienie: Kapela „MAŁY BESKIDEK” z Domu Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej

 

 

Organizatorzy gratulują laureatom oraz serdecznie dziękują wszystkim wykonawcom za udział, a ich opiekunom i nauczycielom za trud włożony w przygotowanie do występów. Uroczyste podsumowanie XIX Przeglądu Pieśni Patriotycznej odbędzie się 27 kwietnia 2019 r. w sali OSP w Wilkowicach. Sponsorami etapu diecezjalnego przeglądu są Starostwo Powiatowe w Bielsku – Białej oraz Urząd Miejski Bielska – Białej.

Do pobrania Wyniki XIX PPP

Related posts