Uroczystość Chrystusa Króla – Msza Święta Akcji Katolickiej

Święto Akcji Katolickiej

„Członkowie Akcji Katolickiej mają możliwość

działania w samorządach czy parlamencie,

potrafią ująć się za potrzebującymi”

 

25 listopada 2018 r. w Chrystusa Króla, patronalne święto Akcji Katolickiej, członkowie i sympatycy  stowarzyszenia  zgromadzili się na Eucharystii  wokół swojego pasterza Biskupa Romana Pindla oraz Księzy asystentów Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej, aby wypraszać  wszelkie potrzebne łaski dla wzrastania  w duchu Ewangelii. Przed Mszą św. adorowaliśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Tak w adoracje jak i oprawę Mszy św. włączyli się członkowie Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.  Wystawionych było wiele pocztów sztandarowych Akcji Katolickiej, a swoim śpiewem  uroczystość ubogacił chór z Zabrzega pod dyrekcja Sylwii Strządały.

Ksiądz Biskup w homilii powiedział, że w święto Chrystusa Króla co roku   Akcja Katolicka obchodzi swoje święto patronalne i zadał pytanie; na co wskazuje wybór uroczystości  Chrystusa Króla Wszechświata  na święto patronalne Akcji Katolickiej?  I dalej daje odpowiedz: „ W centrum dzisiejszego święta jest na pewno wyznanie, że panowanie Chrystusa, Syna Bożego, który stal się człowiekiem jest wieczne, a objawi  się w pełni na końcu tego czasu i tego świata…. Przyjdzie On jeszcze raz by objawić swoja chwałę i dokonać przemiany całego świata, usuwając z niego grzech, zło, wszelkie zepsucie, śmierć i  kończąc jakiekolwiek działanie szatana.  W ten sposób Akcja Katolicka jawi się jako organizacja religijna, która w czasie teraźniejszym przeżywa zwycięstwo Boga nad wszystkim co złe w tym świecie, który został dotknięty przez Oskarżyciela, nieprzyjaciela Boga i człowieka”. I dalej, w kontekście Ewangelii, ks. biskup mówił: … Nieraz członek Akcji Katolickiej zostanie przegłosowany, ale będzie wiedział, że daje świadectwo prawdzie, daje świadectwo panowania królestwa Bożego mówiąc o ważności życia ludzkiego, ważności małżeństwa i rodziny.

Wspomniał też , że w kalendarzu Kościoła katolickiego w tym dniu jest wspomnienie dwojga małżonków Alojzego i Marii Quartocchi, działających przed wojną w Akcji Katolickiej. Wychowali czwórkę dzieci, troje z nich wybrało drogę powołania kapłańskiego i zakonnego. Beatyfikacji obojga małżonków dokonał Jana Paweł II 21 października 2001 r. w bazylice św. Piotra. Ustalił wspomnienie pierwszej beatyfikowanej pary małżeńskiej na dzień 25 listopada, dzień zawarcia przez nich sakramentu małżeństwa.

„Moi drodzy, niechże ci wspaniali ludzie uczciwej pracy i zaangażowania społecznego, żyjący święcie w małżeństwie i wychowujący dzieci dla królestwa Bożego, wypraszają dziś członkom Akcji Katolickiej i Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, odwagę w urzeczywistnianiu ideałów panowania Bożego w naszej Ojczyznie”.

Dziękujemy Księdzu Biskupowi, naszemu Pasterzowi, za umacnianie naszej wiary i pokazywaniu kierunków naszego uświęcania i działania  w Akcji Katolickiej.

IO

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

Related posts