Wrzesień 26, 2021

Spotkanie Opłatkowe Fundacji Światło Nadziei

Spotkanie stypendystów.

Dnia 28 stycznia 2017 r. odbyło się spotkanie opłatkowe stypendystów i ich rodiców obu fundacji tj. Fundacji Światło Nadziei i Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w kaplicy kurialnej, której przewodniczył opiekun fundacji ks. Wiesław Płonka, w koncelebrze z ks. Włodzimierzem Caputą i ks. Tomaszem Gorczynskim, a homilie wygłosił ks. Tomasz Chrzan. Wszyscy ci księża są zaangazowani w pracy Fundacji.

Po Mszy św. wszyscy spotkali się przy stole, gdzie przygotowany był poczestunek. Po odczytaniu Ewngelii ks. Wiesław złożył życzenia i po zaśpiewaniu kolędy nastąpił czas składania sobie życzeń.

W obu fundacjach mamy prawie 100 stypendystów, poczawszy od gimnazjalistów az do studentów. W Fundacji Światło Nadziei od stycznia br. jest ośmiu nowych stypendystów, którzy serdecznie zostali przyjeci przez tych jstarszych starzem.

W spotkaniu uczestniczyła również pani Janina Janica-Piechota zaangażowana w Komisji Stypendialnej Fundacji Światło Nadziei oraz pani Aneta Krefta-Maciejowska zaangażowana w Radzie tejże Fundacji.

Ksiądz opiekun poinformował stypendystów o kolejnych spotkaniach, tym razem już dłuższych, na rekolekcjach wielkopostnych w marcu br. u sióstr Serafitek w Hałcnowie oraz w czerwcu w Domu Rekolekcyjnym w Rycerce. Młodzież bardzo się ucieszyła, gdyż dla nich takie spotkania są okazją do wspólnej modlitwy, ale też radości przebywania z przyjaciółmi.

Prezes Fundacji

Irena Olma

Related posts