Wrzesień 21, 2021

Koncert Tria Instrumentalnego w Ośrodku Edukacyjno Rekolekcyjnym w Jeleśni

Z 4. Muzą w zabytkowych wnętrzach …

 

Stara Plebania w Jeleśni coraz szerzej otwiera swoje podwoje na różnego rodzaju wydarzenia kulturalne i nie tylko. W minioną niedzielę, szczególną dla miejscowej społeczności, dzień odpustu parafialnego, Akcja Katolicka naszej diecezji zaprosiła na koncert tria fortepianowego. W murach blisko dwóchsetletniego budynku wybrzmiały utwory:

Johannesa Brahmsa –  Trio fortepianowe H-dur op 8   cz. I, II,

Dmitria Szostakowicza –  Trio fortepianowe e-moll op. 67 cz. III

oraz Franza Schuberta –  Moment Muzyczny op. 94 nr 3,

i Jana Sebastiana Bacha –  Aria na strunie G.

Utwory wykonało trio fortepianowe w składzie: Katarzyna Mrożek – skrzypce, Gabriela Szczepaniak- wiolonczela oraz Karolina Lindert – fortepian, studentki Akademii Muzycznej w Krakowie, które mimo młodego wieku są już laureatkami konkursów ogólnopolskich, jak i również międzynarodowych. Współpracują ze sobą od października 2015r. Zespół uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich oraz wydarzeniach artystycznych, organizowanych między innymi przez Akademię Muzyczną w Krakowie.

Spotkanie swą obecnością uświetnił asystent DIAK ks. profesor Tadeusz Borutka i Prezes DIAK, a zarazem Senator RP – Pan Andrzej Kamiński.

Wśród przybyłych na koncert było sporo gości spoza Jeleśni, zarówno członków, jak i sympatyków Akcji Katolickiej. Na szczególne podziękowanie zasługują goście miejscowi, którzy niejednokrotnie pozostawili na ten czas w domach swoich gości, aby uczestniczyć w koncercie.

Pan Senator serdecznie dziękował zarówno młodym artystkom za duchową ucztę w jakiej dane nam było uczestniczyć, jak i wszystkim, którzy zechcieli to popołudnie spędzić z 4.Muzą. Zachęcony dużym zainteresowaniem tego rodzaj spotkaniami artystycznymi, zapowiedział, że będą kontynuowane, a młode artystki chętnie przyjęły zaproszenie.

 

Janina JPiechota

Related posts