Wrzesień 22, 2021

Komunikat DIAK – lipiec 2021

KOMUNIKATY DIAK

Lipiec 2021

PRZEDŁUŻENIE KADENCJI ZARZĄDU I RADY DIAK

Na wniosek Prezesa Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej, mając na uwadze ograniczenia związane z epidemią wirusa SARS-CoV-2, a tym samym brak możliwości przeprowadzenia zebrań i wyborów w ramach POAK, Ksiądz Biskup Ordynariusz podjął decyzję o przedłużeniu kończących się kadencji Prezesa i Zarządu DIAK, Prezesów i Zarządów POAK oraz członków Rady DIAK do dnia 31 grudnia 2021 roku. Stosowny dekret Księdza Biskupa Ordynariusza jest dostępny do wglądu na naszej stronie internetowej akcja.duszpasterstwa.bielsko.pl.

MODLITWA DO ŚWIĘTEGO JÓZEFA

W związku z ogłoszeniem przez Papieża Franciszka rok 2021 rokiem św. Józefa, nasz Ksiądz Asystent zwraca się do członków i sympatyków Akcji Katolickiej z prośbą o duchową łączność w modlitwie do św. Józefa 19 dnia każdego miesiąca o godz. 21.00.

REKOLEKCJE AKCJI KTOLICKIEJ W RYCHWAŁDZIE 2021

W tym roku Akcja Katolicka organizuje dla swoich członków wakacyjne rekolekcje w Rychwałdzie, które odbędą się w dniach 19-22 sierpnia. Przewidywany koszt udziału w rekolekcjach wynosi 240 zł od osoby. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia ilość miejsc jest ograniczona, dlatego osoby chętne do udziału w rekolekcjach prosimy o niezwłoczne zgłoszenia w biurze DIAK, na adres email akcja@bielsko.opoka.org.pl lub
telefonicznie na numer 602 489 539. Gorąco zachęcamy do udziału w rekolekcjach!

DZIEŃ SKUPIENIA AKCJI KATOLICKIEJ W JELEŚNI

Z radością informujemy, że po długiej przerwie pragniemy zorganizować Dzień Skupienia Akcji Katolickiej połączony ze spotkaniem integracyjnym. Spotkanie odbędzie się w Ośrodku Rekolekcyjnym w Jeleśni w sobotę 17 lipca o godzinie 10.00. W planie spotkania jest Msza św, konferencja Księdza Asystenta Tadeusza Borutki oraz ognisko i poczęstunek. Już dzisiaj zapraszamy serdecznie członków Akcji Katolickiej do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Osoby zainteresowane udziałem prosimy tradycyjnie o zgłoszenia w biurze DIAK.

SŁOWO KSIĘDZA ASYSTENTA DO CZŁONKÓW AK

Na naszej stronie internetowej opublikowany został niedawno list Księdza Asystenta do członków POAK na miesiąc lipiec. List został także przesłany Państwu drogą mailową. Prosimy o zapoznanie się z treścią listu i rozpowszechnienie go wśród członków POAK.

SKŁADKI CZŁONKOWSKIE POAK

Z uwagi na wciąż trwające ograniczenia związane z pandemią, zwracamy się z uprzejmą prośbą do Prezesów POAK o regulowanie składek członkowskich w miarę możliwości na konto DIAK. W tytule przelewu prosimy o podanie nazwy POAK oraz okresu za jaki opłacana jest składka. Konto DIAK dla wpłat składek i darowizn: 61 2030 0045 1110 0000 0411 7530

MATERIAŁY FORMACYJNE 2022

Dziękujemy za złożenie zamówień na kolejny numer materiałów formacyjnych. Zamówienie zostało przesłane do biura KIAK. Po wakacjach otrzymają Państwo informację kiedy będzie możliwość odbioru zamówionych materiałów.

APEL O WSPARCIE MISJI W DR KONGO

Siostra Damiana, misjonarka w DR Konga, która gościła w naszej audycji radiowej, prosi o pomoc finansową dla miejscowych kleryków – wystarczy 1 zł/mc. , a może być i 10 zł/mc. Roczne studia teologiczne kosztują tam 100 USD. Powołań jest, w przeciwieństwie do Europy wiele, ale miejscowych nie stać na realizację swojego powołania. Obecnie Siostry opłacają studia dwóm klerykom. Na więcej ich nie stać. Dlatego wielu czeka na swoją szansę. Może TY zrealizujesz marzenie, potrzebę serca, powołanie jednego z nich. Wsparcie finansowe można przekazać na konto: Bank Pekao S.A. Bielsko-Biała SWIFT 97 1240 1170 1111 0000 2409 2960 Siostry Boskiego Zbawiciela ul. Uzdrowiskowa 38 43-230 Goczałkowice – Zdrój z dopiskiem : MISJE KONGO, s. Damiana, s. Estera

NASZE MEDIA

Pomimo przerwy w wydawaniu gazety redakcja miesięcznika „ Akcja” prosi Prezesów POAK o regularne nadsyłanie informacji (wraz ze zdjęciami) o wydarzeniach w parafialnych oddziałach. Informacje należy nadsyłać na adres internetowy (irena.olma@gmail.com). Informacja może być krótka – odpowiedz na zapytanie: co?, gdzie?, kiedy?
Jak tylko wznowimy spotkania Rady KIAK ponownie wrócimy do wydawania naszej gazety.
Serdecznie zachęcamy wszystkich do słuchania audycji radiowych przygotowanych przez Zespół Radiowy Akcji Katolickiej. Audycje radiowe emitowane są przez radio „Anioł Beskidów” w każdą drugą niedzielę o godz. 9.00 i powtarzane o godz. 16.00 oraz 23.00.

KONTAKT Z BIUREM

Biuro DIAK czynne:
poniedziałek w godz. 8.00-16.00
czwartek w godz. 8.00-16.00
Adres: Bielsko-Biała Aleksandrowice, ul. Św. Maksymiliana Kolbe 1, pok. 3 A
tel.733060610, 602 489 539
e-mail: akcja@bielsko.opoka.org.pl
www:akcja.duszpasterstwa.bielsko.pl, domakcjikatolickiej.pl

Do pobrania:

word – 2021.07.01 -komunikat

pdf – 2021.07.01 -komunikat

Related posts