Komunikat 9 maja 2016 r.

Bielsko-Biała, 9 maja 2016 r.

KOMUNIKATY

  1. Na kolejne zebranie Rady DIAK zapraszamy 13 czerwca 2016 r. Zebranie rozpocznie się Mszą Św. ogodz. 1700 w Instytucie Teologicznym w Bielsku-Białej.

 

2.W dniu 14 maja 2016 r. w Domu Kultury w Hałcnowie, odbędzie się Sesja Naukowa Akcji Katolickiej. Sesja odbędzie się w ramach jubileuszu XX lecia erygowania Akcji Katolickiej w naszej diecezji. Sesja rozpocznie się o godzinie 9 30 uroczystą Mszą św. w Sanktuarium w Hałcnowie. Po Mszy św. udamy się do Domu Kultury aby wysłuchać wykładów zaproszonych gości. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. W dniu 4 czerwca 2016 r. odbędzie się XVIII Rajd Akcji Katolickiej na Grojec koło Żywca . O godzinie 12 00 przy Krzyżu Papieskim zostanie odprawiona Msza św. Regulamin oraz karty zgłoszeń do pobrania ze strony internetowej oraz w biurze DIAK. Zgłoszenia na Rajd będą przyjmowane na kartach zgłoszeniowych do 25 maja w biurze Akcji Katolickiej. Wpisowe wynosi 2 zł od uczestnika zakup znaczka to wydatek rzędu 2,5 zł. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. W dniu 15 maja 2016 r. w godzinach od 13.15- 19 00 organizowany jest w Oświęcimiu „ Marsz dla życia i rodziny”. Marsz rozpocznie się Mszą św. o godzinie 13-15 w kościele Św. Maksymilian w Oświęcimiu, której przewodniczył będzie ks. bp. Piotr Greger. Po marszu około godziny 15.30 odbędzie się Rodzinny Piknik na terenie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr. 4. Serdecznie Zachęcamy do udziału.

5.W sobotę 21 maja od godz. 9 30 w Bielsku przy parafii pw. św. Brata Alberta w Bielsku-Białej Duszpasterstwo Rodzin organizuje Dzień Modlitwy za Rodziny w Bielsku-Białej( jako dziękczynienie za Peregrynację Obrazu Jezusa Miłosiernego ). Zapraszamy wszystkie rodziny z Akcji Katolickiej do udziału.
Temat: „Rodzina darem miłości i przebaczenia” Celem spotkania jest zgromadzenie na wspólnej modlitwie wspólnot parafialnych, ruchów, stowarzyszeń katolickich oraz świeckich zajmujących się rozwojem duchowym i moralnym rodzin oraz rozwiązywaniem różnych problemów i kryzysów w rodzinach . Więcej informacji na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin.  Serdecznie zapraszamy.

  1. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski nowym Prezesem Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej w Polsce została Urszula Furtak z Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Na stanowisku Prezes Krajowego Instytutu zastąpi Halinę Szydełko. Akcja Katolicka w diecezji zielonogórsko – gorzowskiej działa od 1994 Mgr inż. Urszula Furtakjest absolwentką Politechniki i Uniwersytetu Zielonogórskiego w zakresie -specjalista zarządzania przedsiębiorstwem oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.
  2. Uprzejmie informuje że od czerwca br. w drugim tygodniu każdego miesiąca od piątku do niedzieli organizowane będą na terenie Ośrodka Rekolekcyjno-Wypoczynkowego w Jeleśni rekolekcje nie tylko dla członków Akcji Katolickiej ale dla wszystkich chętnych. Zgłoszenia zainteresowanych grup w biurze DIAK grup należy składać do końca poprzedzającego miesiąca. Serdecznie zachęcamy.

 

  1. Serdecznie zachęcamy wszystkich do słuchania audycji radiowych przygotowanych przez Zespół

Radiowy Akcji Katolickiej.  Audycje radiowe emitowane są przez radio „Anioł Beskidów” w każdą  drugą  niedzielę miesiąca  godz. 900 i powtarzane o godz. 2000.

 

  1. Serdecznie zachęcamy do korzystania z Ośrodka Edukacyjno-Rekolekcyjnego w Jeleśni. Proszę aby zainteresowani do skorzystania z obiektu, kontaktowali się możliwie wcześniej z biurem DIAK w celu dokonania rezerwacji. Zdjęcia oraz informacje dostępne są również na naszej stronie internetowej w zakładce Ośrodek w Jeleśni.
  2. Zachęcamy do organizowania autokarów na XXI Pielgrzymkę AK do Częstochowy w dniu 18 czerwca.
  3. Biuro DIAK czynne:

poniedziałek – piątek w godz. od 800 do 1600

Biuro Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej

  1. Żeromskiego 5-7, 43-300 Bielsko-Biała, tel. 696-469-228,733-060-610

| akcja@bielsko.opoka.org.pl | www.akcja.diecezja.bielsko.pl

Related posts