Komunikat – 7 października 2019

 

KOMUNIKATY DIAK
Październik 2019

ZEBRANIE RADY DIAK
Na kolejne zebranie Rady DIAK zapraszamy 4 listopada 2019 r. Zebranie rozpocznie się Mszą Św. o godz. 17:00 w Instytucie Teologicznym w Bielsku-Białej. Po Mszy św. Odbędzie się spotkanie w refektarzu kurii.

ZMIANA ADRESU I FUNKCJONOWANIA BIURA
Uprzejmie informujemy że od dnia 1 października Biuro Akcji Katolickiej funkcjonuje przy ulicy św. Maksymiliana Kolbego 1 pok. 3 A w Bielsku-Białej Aleksandrowicach (przy Kościele). Biuro jest czynne w poniedziałki i czwartki w godzinach 8.00-16.00. Zapraszamy!

100 ROCZNICA URODZIN JANA PAWŁA II
Od października br. przed spotkaniem Rady DIAK (po Mszy św.) odbywać się będą krótkie wykłady nt. życia i nauczania św. Jana Pawła II. Chcemy przypomnieć sobie wielkiego Świętego naszych czasów w
związku z przypadającą 100 rocznicą urodzin Karola Wojtyły, Ojca Świętego Jana Pawła II.

MODLITWA ZA KAPŁANÓW
Kapłani potrzebują naszej modlitwy! Uprzejmie prosimy Prezesów POAK o dostarczenie list osób gotowych podjąć codzienną modlitwę za jednego kapłana naszej diecezji. Potrzeba około 600 członków AK, aby każdy kapłan był objęty modlitwą. Prosimy o niezwłoczne dostarczenie list osobiście do biura lub drogą mailową.

DZIEŃ PAPIESKI
W niedzielę 13 października obchodzić będziemy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Przed Kościołami naszej diecezji odbędą się kwesty na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bardzo prosimy o wsparcie tego pięknego dzieła.

SPOTKANIE AKCJI KATOLICKIEJ W CZAŃCU
W sobotę 26 października 2019 r. w Czańcu odbędzie się spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej naszej diecezji poświęcone związkom Ojca Świętego Jana Pawła II z tym miejscem. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00 Mszą św., po której zgromadzeni goście będą mogli wysłuchać świadectw i wspomnień osób związanych z Janem Pawłem II. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Akcji Katolickiej do udziału w tym wydarzeniu. Chętnych do udziału prosimy o zgłoszenia w biurze DIAK.

SPOTKANIA FORMACYJNE
W sobotę 26października 2019 r. w czterech parafiach naszej diecezji, odbędą się Rejonowe Spotkania Formacyjne dla członków Akcji Katolickiej. Spotkania odbędą się w:
Żywcu Zabłociu – prowadzi ks. Piotr Bączek,
Zabrzegu w par. św. Józefa – prowadzi ks. Jacek Pędziwiatr
Bielsku- Białej na Złotych Łanach – prowadzi ks. Tomasz Gwoździewicz.
Spotkania rozpoczną się Mszą św. o godzinie 9.00, poza spotkaniem w Zabrzegu, które rozpocznie się o godz. 9.30.
Serdecznie zapraszamy.

UROCZYSTOŚĆ KU CZCI ŚW. JANA PAWŁA II
W dniu 22 października 2019 r. przypada uroczystość ku czci św. Jana Pawła II, patrona Akcji Katolickiej. Prosimy wszystkich członków i sympatyków Akcji Katolickiej, aby uczestniczyli w tym dniu we Mszy św. w swoich parafiach.

MSZA ZA ZMARŁYCH CZŁONKÓW AKCJI KATOLICKIEJ
W sobotę, 9 listopada o godz. 18:15 w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie odbędzie się Msza św. w intencji zmarłych członków Akcji Katolickiej. Spotykamy się wcześniej, o godz. 17:30 na wspólnej modlitwie różańcowej. Prosimy Prezesów POAK o zaproszenie rodzin naszych zmarłych.

KONCERT Z OKAZJI NASZEGO ŚWIĘTA
Z okazji święta Akcji Katolickiej spotykamy się w piątek 22 listopada, o godz. 16:30 na uroczystym koncercie w Bielskim Centrum Kultury. W programie wręczenie medali PRO CONSECRATIONE MUNDI. Szczegóły w kolejnym komunikacie i na stronie internetowej.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – patronalne święto Akcji Katolickiej spotykamy się 24 listopada 2019 r. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 16:15 na Adoracji Najświętszego Sakramentu
oraz na Mszy św. o godz. 17:00 łącząc się we wspólnej modlitwie w intencji naszego stowarzyszenia. Niech nie zabraknie na tej uroczystości przedstawicieli żadnego z parafialnych oddziałów.

MEDAL PRO CONSECRARTIONE MUNDI
Kapituła Medalu „Pro consecratione mundi” przedłuża termin składania wniosków o przyznanie nagrody Akcji Katolickiej A.D. 2019 do dnia 18 października 2019 r. świadectwo spójności wiary i życia – realizowanie tej syntezy w zwykłych warunkach w niezwykły sposób, Wnioski powinny być zgodne ze wzorem dostępnym w biurze Akcji. Do
wniosku należy dołączyć opinię ks. proboszcza miejsca zamieszkania.

REKOLEKCJE ADWENTOWE W JELEŚNI
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach adwentowych w Jeleśni. Tegoroczne rekolekcje odbędą się w dniach 29 listopada -1 grudnia i poprowadzi je Ojciec Łukasz Buksa – franciszkanin, duszpasterz młodzieży, rekolekcjonista, autor tekstów, wokalista. Odpowiedzialny za referat młodzieżowo – powołaniowy Prowincji Matki
Bożej Anielskiej w Krakowie. Zaangażowany w przygotowania młodzieży franciszkańskiej na Światowe Dni Młodzieży z ramienia zakonu. Uprzejmie prosimy osoby zainteresowane o zapisy w Biurze Akcji Katolickiej w Bielsku-Białej Aleksandrowicach i pod numerem telefonu 602 489 539. Koszt udziału w rekolekcjach to 140 zł.

NASZE MEDIA
Redakcja miesięcznika „ Akcja” prosi Prezesów POAK o regularne nadsyłanie informacji (wraz ze zdjęciami) o wydarzeniach w parafialnych oddziałach. Informacje należy nadsyłać na adres internetowy (irena.olma@gmail.com) do 18 dnia każdego miesiąca. Informacja może być krótka – odpowiedz na zapytanie: co?, gdzie?, kiedy? Serdecznie zachęcamy wszystkich do słuchania audycji radiowych przygotowanych przez Zespół Radiowy Akcji Katolickiej. Audycje radiowe emitowane są przez radio „Anioł Beskidów” w każdą drugą niedzielę miesiąca godz. 9 00 i powtarzane o godz. 20 00

ZACHĘTA
Serdecznie zachęcamy do korzystania z Ośrodka Edukacyjno-Rekolekcyjnego w Jeleśni. Proszę aby zainteresowani do skorzystania z obiektu, kontaktowali się możliwie wcześniej z biurem DIAK w celu dokonania rezerwacji. Zdjęcia oraz
informacje dostępne są również na naszej stronie internetowej w zakładce Ośrodek w Jeleśni oraz na stronie internetowej domakcjikatolickiej.pl

KONTAKT Z BIUREM
Biuro DIAK czynne:
poniedziałek w godz. 8.00-16.00
czwartek w godz. 8.00-16.00
Adres: Bielsko-Biała Aleksandrowice, ul. Św. Maksymiliana Kolbe 1, pok. 3 A
tel.733060610, 602 489 539
e-mail: akcja@bielsko.opoka.org.pl
www:akcja.duszpasterstwa.bielsko.pl, domakcjikatolickiej.pl

Do pobrania – 2019.10.07 komunikat

Related posts