Komunikat 6 marca 2017

Bielsko-Biała, 6 marca 2017 r.

KOMUNIKATY

 1. Na kolejne zebranie Rady DIAK zapraszamy 3 kwietnia 2017 r. Zebranie rozpocznie się Mszą Św. o godz. 1700 w Instytucie Teologicznym w Bielsku-Białej.

 

 1. W dniach 17-18 marca odbędą się eliminacje XVII Przeglądu Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek, na szczeblu diecezjalnym. W eliminacjach które odbędą się w Domu Kultury w Hałcnowie, weźmie udział ponad 1000 dzieci z całej diecezji, które zdobyły pierwsze miejsca na szczeblu parafialnym. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. W dniu 25 marca 2017 roku przypada 25 rocznica erygowania Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Uroczystości jubileuszowe rozpoczną się o godzinie 10 00 Mszą św. celebrowaną w kościele katedralnym św. Mikołaja w Bielsku-Białej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Romana Pindla. Po Mszy św. odbędzie się koncertw wykonaniu uczniów i nauczycieli Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej i Diecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej. W tym samym dniu obchodzimy Dzień Świętości Życia. Centralne obchody odbędą się                     w żywieckiej konkatedrze Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Podczas Mszy św. o godzinie 18 00 będzie można ponowić lub złożyć nowe przyrzeczenia adopcji Duchowej Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą. Serdecznie zapraszamy

 

 1. Informuje że Rekolekcje Wielkopostne w Jeleśni odbędą się w dniach 17-19 marca 2017 r. Poprowadzi je ks. dr Marcin Cholewa z Krakowa, psycholog i wykładowca z Krakowa. Drugi termin wypada 24-26 marca. Tym razem rekolekcje poprowadzi ks. dr hab. Marek Gliński, rekolekcjonista i wykładowca również z Krakowa. Koszt rekolekcji wynosi 130 zł od osoby. Zapisy w biurze DIAK
 1. Uprzejmie informuje że 26 kwietnia o godz. 17.00 w kościele NSPJ w Bielsku-Białej odbędzie się Msza św. z okazji 25 lecia sakry biskupiej ks. Biskupa Tadeusza  Rakoczego, a 29 kwietnia o godz. 17.00                w Bielskim Centrum Kultury odbędzie się uroczysty  koncert. Serdecznie zapraszamy parafialne oddziały które posiadają sztandar, aby przybyły wraz z pocztem sztandarowym na Mszę św.

 

 1. Zachęcamy do zakupu Biuletynów w cenie 4 zł , oraz znaczków AK w cenie 10 zł za sztukę. Materiały są dostępne w biurze DIAK.

 

 1. Uprzejmie informuje że od dnia dzisiejszego Biuro Akcji Katolickiej funkcjonuje przy ulicy Wita Stwosza 35 w Bielsku-Białej. Godziny otwarcia biura i sposób jego funkcjonowania zostaną przedstawione w późniejszym terminie.

 

8.Uprzejmie informujemy, że przy rozliczeniu podatku za rok 2016, będzie możliwość przekazania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Serdecznie wszystkich zachęcamy do przekazania 1% na rzecz Akcji Katolickiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej ( KRS 0000247812), lub Fundacji Światło Nadziei ( KRS 0000175073).

 

 1. Redakcja miesięcznika „ Akcja” prosi Prezesów POAK o regularne nadsyłanie informacji ( wraz ze zdjęciami) o wydarzeniach w parafialnych oddziałach. Informacje należy nadsyłać na adres internetowy (irena.olma@gmail.com ) do 18 dnia każdego miesiąca. Informacja może być krótka – odpowiedz na zapytanie: co?, gdzie?, kiedy?

 

 1. Serdecznie zachęcamy wszystkich do słuchania audycji radiowych przygotowanych przez Zespół Radiowy Akcji Katolickiej.  Audycje radiowe emitowane są przez radio „Anioł Beskidów” w każdą  drugą  niedzielę miesiąca  godz. 900 i powtarzane o godz. 2000.

 

 1. Serdecznie zachęcamy do korzystania z Ośrodka Edukacyjno-Rekolekcyjnego w Jeleśni. Proszę aby zainteresowani do skorzystania z obiektu, kontaktowali się możliwie wcześniej z biurem DIAK w celu dokonania rezerwacji. Zdjęcia oraz informacje dostępne są również na naszej stronie internetowej w zakładce Ośrodek w Jeleśni.

 

 

Harmonogram spotkań w Jeleśni

 

LUTY

 

 

MARZEC

10-12 marca  Grupa Żarki

17-19 marca Rekolekcje Wielkopostne

24-26 marca Rekolekcje Wielkopostne

 

KWIECIEŃ

 

28-30 kwietnia POAK Chybie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biuro DIAK czynne:

poniedziałek – piątek w godz. od  do

Biuro Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej

 1. Wita Stwosza 35, 43-300 Bielsko-Biała

| akcja@bielsko.opoka.org.pl | www.akcja.diecezja.bielsko.pl

Related posts