Wrzesień 19, 2021

Komunikat – 6 maja 2019

 

KOMUNIKATY   DIAK

 

Maj 2019

 

 

ZEBRANIE RADY DIAK

 

Na kolejne zebranie Rady DIAK zapraszamy 3 czerwca 2019 r. Zebranie rozpocznie się Mszą Św. o godz. 17:00 w Instytucie Teologicznym w Bielsku-Białej. Po Mszy św. Odbędzie się spotkanie w refektarzu kurii.

 

SZKOŁA ŚWIĘTOŚCI W JELEŚNI

 

Zapraszamy do Ośrodka Rekolekcyjno-Edukacyjnego w Jeleśni na spotkanie w ramach Szkoły Świętości w piątek 17 maja. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00 Mszą św. a następnie będzie miał miejsce wykład Ks. prałata Emila Dyrdy o Słudze Bożym Rudolfie Kumorku.

Uprzejmie prosimy o zgłoszenia uczestnictwa w spotkaniach w biurze Akcji Katolickiej i pod numerem telefonu 602489 539. Udział w konferencjach jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

 

DZIEŃ CHORYCH W JELEŚNI

 

W sobotę 25 maja 2019 r. o godzinie 11.00 w Centrum Edukacyjno-Rekolekcyjnym Akcji Katolickiej w Jeleśni odbędzie sięspotkanie modlitewne dla chorych członków i sympatyków Akcji Katolickiej naszej diecezji, w trakcie którego odbędzie się nabożeństwo do św. Charbela o łaskę uzdrowienia.

Prosimy Prezesów POAK o przekazanie zaproszenia na spotkanie chorym członkom swoich oddziałów oraz o zapewnienie im dojazdu na spotkanie. Chętnych do udziału w spotkaniu prosimy o zgłoszenia w biurze DIAK.

Szczegółowy program spotkania:

– godz. 11.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego

– Msza św. z homilią

– Modlitwy i błogosławieństwo olejem św. Charbela

– Spotkanie przy ognisku

 

MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY

 

W dniu 26 maja 2019 r. organizowany jest po raz szósty w Bielsku- Białej „Marsz dla życia i rodziny”. Marsz rozpocznie się Mszą św. o godzinie 14:00 w kościele katedralnym św. Mikołaja w Bielsku-Białej.Tuż po Mszy św. około godz. 15.15 uczestnicy wyruszą z placu katedralnego przez ulicę Wzgórze i plac Chrobrego, by dotrzeć do Parku Słowackiego, gdzie odbędzie się festyn rodzinny zorganizowany przez Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, który potrwa do 20:00. Prosimy członków Akcji Katolickiej o liczne uczestnictwo, pójdziemy pod naszym banerem, aby potwierdzić nasze poparcie dla życia.

 

XXI RAJD AKCJI KATOLICKIEJ

 

Uprzejmie informujemy, że tegoroczny XXI Rajd Akcji Katolickiejodbędzie się 15 czerwca w Ślemieniu na Jasnej Górce. Punktem kulminacyjnym będzie Msza św. o godzinie 12.00. Regulamin i Karta zgłoszeniowa XXI Rajdu Akcji Katolickiej zostanie wysłana do Państwa pocztą mailową. Oprócz tego dokumentacja zostanie zamieszczona w najbliższym czasie na stronie internetowej. Karty zgłoszeniowe należy dostarczyć najpóźniej do 3 czerwca. Możliwa jest także organizacja grupowego wyjazdu autokarem. Chętnych prosimy o zgłoszenia w biurze DIAK.

 

SPOTKANIE INTEGRACYJNE W JELEŚNI

 

W sobotę 22 czerwca 2019 r. o godzinie 10.00 w Centrum Edukacyjno-Rekolekcyjnym Akcji Katolickiej w Jeleśni odbędzie sięspotkanie członków Akcji Katolickiej z okazji 40-lecia Pierwszej Pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00 Mszą św. pod przewodnictwem Ks. prof. Henryka Skorowskiego.  W programie spotkania przewidziane jest konferencja ks. prof. Henryka Skorowskiego nt. Pierwszej Pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski, program artystyczny oraz spotkanie przy ognisku. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Akcji Katolickiej do udziału w tym wydarzeniu.

 

PIELGRZYMKA AKCJI KATOLICKIEJNA JASNĄ GÓRĘ

 

W dniach 7-8 czerwca 2019 r. odbędzie się XXIV Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę pod hasłem: „Z Maryją idziemy w przyszłość”. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Akcji Katolickiej do tego szczególnego spotkania z Maryją.

Program Pielgrzymki (mogą nastąpić zmiany):

07  czerwca  – piątek

Domu Pielgrzyma, Sala Konferencyjna

14.00   – Rada KIAK, Jasna Góra, Sala Papieska

17.00   Konferencja

21 .00  Kaplica Matki Bożej Częstochowskiej-Apel Jasnogórski i czuwanie

08 czerwca – sobota

10.30   Katedra Częstochowska

11.40   przejście na Jasną Górę

13.00   Msza św. na Szczycie Jasnogórskim pod przewodnictwem i z homilią JE Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

REKOLEKCJE W RYCHWAŁDZIE

 

Jak co roku w wakacje planujemy zorganizowanie rekolekcji w Rychwałdzie w terminie 29 sierpnia – 1 września. Gorąco zachęcamy do udziału w tych ćwiczeniach duchowych. Szczegóły w komunikatach na kolejną Radę oraz na stronie internetowej.

 

KADENCJA PREZESÓW POAK

 

Przypominamy wszystkim Prezesom POAK którym skończyła się kadencja, albo kończy się w najbliższym czasie o konieczności przeprowadzenia wyborów kandydatów na prezesa zarządu w parafialnych oddziałach i przesłali do biura DIAK poprawnie wypełnione protokoły.

 

NASZE  MEDIA

 

Redakcja miesięcznika „ Akcja” prosi Prezesów POAK o regularne nadsyłanie informacji (wraz ze zdjęciami) o wydarzeniach w parafialnych oddziałach. Informacje należy nadsyłać na adres internetowy (irena.olma@gmail.com) do 18 dniakażdego miesiąca. Informacja może być krótka – odpowiedz na zapytanie:  co?, gdzie?, kiedy?

 Serdecznie zachęcamy wszystkich do słuchania audycji radiowych przygotowanych przez Zespół Radiowy Akcji Katolickiej.  Audycje radiowe emitowane są przez radio „Anioł Beskidów”każdą  drugą  niedzielę miesiąca godz. 9 00 i powtarzane o godz. 20 00.

 

NASZE  POTRZEBY

 

Uprzejmie prosimy Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej o przekazywanie darowizn na prowadzenie Biura Akcji Katolickiej, mieszczącego się przy ulicy Wita Stwosza 35 w Bielsku-Białej. Prośbę uzasadniamy kosztami prowadzenia biura DIAK, pozwalającego koordynować działania i przedsięwzięcia Akcji Katolickiej w naszej Diecezji. Nasze konto bankowe: 61 2030 0045 1110 0000 0411 7530

 

ZACHĘTA

 

Serdecznie zachęcamy do korzystania z Ośrodka Edukacyjno-Rekolekcyjnego w Jeleśni. Proszę aby zainteresowani do skorzystania z obiektu, kontaktowali się możliwie wcześniej z biurem DIAK w celu dokonania rezerwacji. Zdjęcia oraz informacje dostępne są również na naszej stronie internetowej w zakładce Ośrodek w Jeleśni oraz na stronie internetowej domakcjikatolickiej.pl

 

KONTAKT Z BIUREM

Biuro DIAK czynne:

poniedziałek od godz. 12.00-19.00

środa od godz. 8.00-15.00

piątek od godz. 11.00-17.00

Adres: Bielsko-Biała ul. Wita Stwosza 35,

tel.733060610, 602 489 539

e-mail: akcja@bielsko.opoka.org.pl

www:akcja.duszpasterstwa.bielsko.pl

 

do pobrania w pdf 2019.05.06 komunikat

Related posts