Komunikat 5 czerwca 2017

Bielsko-Biała, 5 czerwca 2017 r.

KOMUNIKATY

Na kolejne zebranie Rady DIAK zapraszamy 4 września 2017 r. Zebranie rozpocznie się Mszą Św. o godz. 1700  w kaplicy Instytutu Teologicznego. Po Mszy św. przejdziemy na zebranie do refektarza kurii. Serdecznie zapraszamy.

 

W dniu 910 czerwca 2017 r. odbędzie się XXII Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę

Plan pielgrzymki jest następujący:

09 czerwca – piątek

Sala Redakcji ”Niedzieli”, ul. 3 Maja 12

17.00 – otwarcie konferencji – Urszula Furtak, prezes Zarządu KIAK

– słowo J.E. Bpa Mirosława Milewskiego, Krajowego Asystenta Akcji Katolickiej

– słowo J.E. Abp Stanisława Nowaka, Biskupa Seniora Archidiecezji Częstochowskiej

– wystąpienia:

– O. Mariusz Tabulski OSPPE, Definitor Zarządu Zakonu, temat: „Jasnogórskie śluby Narodu i objawienia fatimskie w obronie wiary i cywilizacji”

– Ks. dr Szymon Stułkowski, Rektor Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, temat: „Idźcie i głoście! Ale razem: duchowni, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy”

– dyskusja

21 .00 Kaplica Matki Bożej Częstochowskiej

– Apel Jasnogórski, J.E. Bp Mirosław Milewski

10 czerwca – sobota

10.30 Katedra Częstochowska

– słowo prezes Zarządu KIAK, Urszuli Furtak

– słowo pasterskie J.E. Abpa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego

– słowo J.E. Ks. Bpa Mirosława Milewskiego

– wystąpienia zaproszonych gości

– wręczenie medali „Za dzieło apostolstwa”

11.45 – przejście na Jasną Górę

12.45 – powitanie ze Szczytu Jasnogórskiego

– ojcowie paulini

– prezes KIAK Urszula Furtak

13.00 – Msza św. na Szczycie Jasnogórskim

pod przewodnictwem i z homilią J.E. Bpa Mirosława Milewskiego, Krajowego Asystenta

Akcji Katolickiej

 

W dniu 10 czerwca 2017 r. organizowany jest w Bielsku Białej „ Marsz dla życia i rodziny”. Marsz rozpocznie się Mszą św. o godzinie 14:00 w kościele katedralnym. Tuż po Mszy św. około godz. 15:15 z Placu Św. Mikołaja wyruszy marsz, którym uczestnicy przejdą do Parku Słowackiego, gdzie odbędzie się festyn rodzinny. Serdecznie zachęcamy do udziału.

 

W dniu 17 czerwca 2017 r. w Jeleśni odbędą się uroczystości z okazji 200-lecia Starej Plebanii. O godzinie 15.00 odbędzie się uroczysta Msza św. W Kościele Parafialnym pod przewodnictwem Księdza Biskupa Tadeusza Rakoczego, o godzinie 16.15 nastąpi powitanie gości a zaraz po nim około godz. 16.30 Koncert zespołu „Ziemia żywiecka” oraz występów uczestników Przeglądu Pieśni Patriotycznej. Zapraszamy wszystkich członków Akcji Katolickiej do udziału w tej uroczystości.

 

 

– Informuje że, tegoroczne rekolekcje wakacyjne w Rychwałdzie, odbędą się w dniach 10-13 sierpnia oraz 7-10 września. Koszt to niezmiennie 160 zł od osoby. Minimalna liczba osób na każdy termin to 10 osób.  Zapisy w biurze DIAK. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

 

Zachęcamy do zakupu Biuletynów w cenie 4 zł, oraz znaczków  AK w cenie 10 zł za sztukę. Materiały są dostępne w biurze DIAK.

 

Uprzejmie prosimy Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej o przekazywanie darowizn na prowadzenie Biura Akcji Katolickiej, mieszczącego się przy ulicy Wita Stwosza 35 w Bielsku-Białej. Prośbę uzasadniamy kosztami prowadzenia biura DIAK, pozwalającego koordynować działania i przedsięwzięcia Akcji Katolickiej w naszej Diecezji.

 

Redakcja miesięcznika „ Akcja” prosi Prezesów POAK o regularne nadsyłanie informacji ( wraz ze zdjęciami) o wydarzeniach w parafialnych oddziałach. Informacje należy nadsyłać na adres internetowy (irena.olma@gmail.com ) do 18 dnia każdego miesiąca. Informacja może być krótka – odpowiedz na zapytanie:  co?, gdzie?, kiedy?

 

 Serdecznie zachęcamy wszystkich do słuchania audycji radiowych przygotowanych przez Zespół

Radiowy Akcji Katolickiej.  Audycje radiowe emitowane są przez radio „Anioł Beskidów” w każdą  drugą  niedzielę miesiąca  godz. 900 i powtarzane o godz. 2000.

 

Serdecznie zachęcamy do korzystania z Ośrodka Edukacyjno-Rekolekcyjnego w Jeleśni. Proszę aby zainteresowani do skorzystania z obiektu, kontaktowali się możliwie wcześniej z biurem DIAK w celu dokonania rezerwacji. Zdjęcia oraz informacje dostępne są również na naszej stronie internetowej w zakładce Ośrodek w Jeleśni.

 

 Harmonogram spotkań w Jeleśni

 

 

CZERWIEC

 

19 czerwca spotkanie POAK Żywiec

 

 Biuro DIAK czynne:

poniedziałek od godz. 12.00-16.00

czwartek od godz. 10.00-14.00

Biuro Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej

  1. Wita Stwosza 35, 43-300 Bielsko-Biała
  2. 602489539, 733060610

| akcja@bielsko.opoka.org.pl | www.akcja.diecezja.bielsko.pl

Related posts