Bielsko-Biała, 4 września 2017 r.
KOMUNIKATY
- Na kolejne zebranie Rady DIAK zapraszamy 2 października 2017 r. Zebranie rozpocznie się Mszą Św. ogodz. 1700 w Instytucie Teologicznym w Bielsku-Białej.
2.W dniu 13 września 2017 r. odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie w Rychwałdzie – pielgrzymka członków Akcji Katolickiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Rozpoczęcie o godzinie 18: 00. Prosimy o zorganizowanie się członków POAK i liczny udział w Nabożeństwie. Prosimy o zabranie sztandarów Akcji Katolickiej.
Serdecznie zapraszamy.
- Uprzejmie informujemy, że jest jeszcze możliwość zapisów do udziału w Rekolekcjach w Rychwałdzie, które odbędą się w dniach 7-10 września. Koszt udziału w rekolekcjach wynosi 160 zł od osoby. Zgłoszenia prosimy składać w Biurze Akcji Katolickiej przy ulicy Wita Stwosza 35 w Bielsku-Białej oraz pod numerami telefonu 733060610 oraz 602489539.
Tematy tegorocznych rekolekcji:
- Katolik ufa Duchowi Świętemu
- Osoba wierząca modli się w Duchu Świętym
- Modlitwa Słowem Bożym w mocy Ducha Świętego
- Duch Święty, Jego dary i charyzmaty
- Duch Święty źródłem chrześcijańskiego świadectwa, wychodzenie na zewnątrz, przezwyciężanie lęku niemocy.
- W dniu 8 października 2017r. będzie XVII Dzień Papieski. Przed kościołami naszej diecezji odbędą się
kwesty na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bardzo prosimy o wsparcie tego pięknego dzieła.
- W dniu 14 października 2017 r. w pięciu parafiach naszej diecezji, odbędą się Rejonowe Spotkania
Formacyjne dla członków Akcji Katolickiej. Spotkania odbędą się w Andrychowie w par. św. Macieja; w Bielsku-Białej w par. Św. Józefa w Bielsku-Białej na Złotych Łanach; w Oświęcimiu w par. Św. Józefa; w Strumieniu w par. Św. Barbary; w Żywcu w Konkatedrze – par. Narodzenia NMP. Rozpoczęcie niezmiennie
o godzinie 9 00.
Serdecznie zapraszamy.
- Serdecznie zachęcamy do korzystania z Ośrodka Edukacyjno-Rekolekcyjnego w Jeleśni. Proszę aby zainteresowani do skorzystania z obiektu, kontaktowali się możliwie wcześniej z biurem DIAK w celu dokonania rezerwacji. Zdjęcia oraz informacje dostępne są również na naszej stronie internetowej w zakładce Ośrodek w Jeleśni.
- Prosi się Prezesów o rozpoczęcie rozsyłania Regulaminu Pieśni Patriotycznej do zainteresowanych placówek oświatowych. Regulamin do pobrania na stronie internetowej DIAK. Prosimy o zwrócenie uwagi na drobne korekty regulaminu w stosunku do roku poprzedniego.
- Uprzejmie prosimy Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej o przekazywanie darowizn na prowadzenie Biura Akcji Katolickiej, mieszczącego się przy ulicy Wita Stwosza 35 w Bielsku-Białej. Prośbę uzasadniamy kosztami prowadzenia biura DIAK, pozwalającego koordynować działania i przedsięwzięcia Akcji Katolickiej w naszej Diecezji.
- Redakcja miesięcznika „ Akcja” prosi Prezesów POAK o regularne nadsyłanie informacji ( wraz ze zdjęciami) o wydarzeniach w parafialnych oddziałach. Informacje należy nadsyłać na adres internetowy (irena.olma@gmail.com ) do 18 dnia każdego miesiąca. Informacja może być krótka – odpowiedz na zapytanie: co?, gdzie?, kiedy?
- Zachęcamy wszystkich do słuchania audycji radiowych przygotowanych przez Zespół Radiowy Akcji Katolickiej. Audycje radiowe emitowane są przez radio „Anioł Beskidów” w każdą drugą niedzielę miesiąca godz. 900 i powtarzane o godz. 2000.
- Przypominamy wszystkim Prezesom POAK którym skończyła się kadencja, albo kończy się w najbliższym czasie aby przeprowadzili wybory w parafialnych oddziałach i przesłali do biura DIAK poprawnie wypełnione protokoły. Dekrety dla nowo wybranych Prezesów zostaną wręczone podczas uroczystości Chrystusa Króla
- Kapituła Medalu „Pro consecratione mundi” ogłasza, że wnioski o przyznanie nagrody Akcji
Katolickiej A.D. 2017 można składać do dnia 30 września 2017 r. Kandydatów do nagrody mogą
zgłaszać:
- Ruchy i stowarzyszenia katolickie
- Media katolickie
- Zgromadzenia zakonne
- Wspólnoty religijne
- Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej
Kandydaci powinni reprezentować sobą:
- świadectwo spójności wiary i życia – realizowanie tej syntezy w zwykłych warunkach w niezwykły sposób,
- ponadprzeciętne zaangażowanie w realizacji preferencyjnej opcji na rzecz ubogich, odwagę w zaangażowaniu społecznym w realizacji tej zasady, wypływające z głębokiej wiary, ze zjednoczenia z Chrystusem,
- umiejętność służby dobru wspólnemu,
- solidarne współdziałanie z innymi (zaangażowanie z drugimi, nie tylko dla drugich),
- radykalizm ewangeliczny zmierzający do świętości i umiłowania nauki Kościoła.
Wnioski powinny być zgodne ze wzorem dostępnym w biurze Akcji. Do wniosku należy dołączyć opinię ks. proboszcza miejsca zamieszkania.
Harmonogram spotkań w Jeleśni
CZERWIEC
30 wrzesień-2 październik – Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej z Cieszyna
Biuro DIAK czynne:
poniedziałek od godz. 12.00-16.00
czwartek od godz. 10.00-14.00
Biuro Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej
Wita Stwosza 35, 43-300 Bielsko-Biała
Nr Tel. 602489539, 733060610
| akcja@bielsko.opoka.org.pl | www.akcja.diecezja.bielsko.pl