Wrzesień 21, 2021

KOMUNIKAT – 4 września 2017

Bielsko-Biała, 4 września 2017 r.

KOMUNIKATY

 

 1. Na kolejne zebranie Rady DIAK zapraszamy 2 października 2017 r. Zebranie rozpocznie się Mszą Św. ogodz. 1700 w Instytucie Teologicznym w Bielsku-Białej.

 

2.W dniu 13 września 2017 r. odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie w Rychwałdzie – pielgrzymka członków Akcji Katolickiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Rozpoczęcie o godzinie 18: 00. Prosimy o zorganizowanie się członków POAK  i liczny udział w Nabożeństwie. Prosimy o zabranie sztandarów Akcji Katolickiej.

Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Uprzejmie informujemy, że jest jeszcze możliwość zapisów do udziału w Rekolekcjach w Rychwałdzie, które odbędą się w dniach 7-10 września. Koszt udziału w rekolekcjach wynosi 160 zł od osoby. Zgłoszenia prosimy składać w Biurze Akcji Katolickiej przy ulicy Wita Stwosza 35 w Bielsku-Białej oraz pod numerami telefonu 733060610 oraz 602489539.

Tematy tegorocznych rekolekcji:

 • Katolik ufa Duchowi Świętemu
 • Osoba wierząca modli się w Duchu Świętym
 • Modlitwa Słowem Bożym w mocy Ducha Świętego
 • Duch Święty, Jego dary i charyzmaty
 • Duch Święty źródłem chrześcijańskiego świadectwa, wychodzenie na zewnątrz, przezwyciężanie lęku niemocy.
 1. W dniu 8 października 2017r. będzie XVII Dzień Papieski. Przed kościołami naszej diecezji odbędą się

kwesty na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bardzo prosimy o wsparcie tego pięknego dzieła.

 

 1. W dniu 14 października 2017 r. w pięciu parafiach naszej diecezji, odbędą się Rejonowe Spotkania

Formacyjne dla członków Akcji Katolickiej. Spotkania odbędą się w Andrychowie w par. św. Macieja; w Bielsku-Białej w par. Św. Józefa w Bielsku-Białej na Złotych Łanach; w Oświęcimiu w par. Św. Józefa; w Strumieniu w par. Św. Barbary; w Żywcu w Konkatedrze – par. Narodzenia NMP. Rozpoczęcie niezmiennie
o godzinie 9 00.

Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Serdecznie zachęcamy do korzystania z Ośrodka Edukacyjno-Rekolekcyjnego w Jeleśni. Proszę aby zainteresowani do skorzystania z obiektu, kontaktowali się możliwie wcześniej z biurem DIAK w celu dokonania rezerwacji. Zdjęcia oraz informacje dostępne są również na naszej stronie internetowej w zakładce Ośrodek w Jeleśni.

 

 1. Prosi się Prezesów o rozpoczęcie rozsyłania Regulaminu Pieśni Patriotycznej do zainteresowanych placówek oświatowych. Regulamin do pobrania na stronie internetowej DIAK. Prosimy o zwrócenie uwagi na drobne korekty regulaminu w stosunku do roku poprzedniego.

 

 1. Uprzejmie prosimy Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej o przekazywanie darowizn na prowadzenie Biura Akcji Katolickiej, mieszczącego się przy ulicy Wita Stwosza 35 w Bielsku-Białej. Prośbę uzasadniamy kosztami prowadzenia biura DIAK, pozwalającego koordynować działania i przedsięwzięcia Akcji Katolickiej w naszej Diecezji.

 

 1. Redakcja miesięcznika „ Akcja” prosi Prezesów POAK o regularne nadsyłanie informacji ( wraz ze zdjęciami) o wydarzeniach w parafialnych oddziałach. Informacje należy nadsyłać na adres internetowy (irena.olma@gmail.com ) do 18 dnia każdego miesiąca. Informacja może być krótka – odpowiedz na zapytanie: co?, gdzie?, kiedy?

 

 1. Zachęcamy wszystkich do słuchania audycji radiowych przygotowanych przez Zespół Radiowy Akcji Katolickiej. Audycje radiowe emitowane są przez radio „Anioł Beskidów” w każdą  drugą  niedzielę miesiąca  godz. 900 i powtarzane o godz. 2000.

 

 1. Przypominamy wszystkim Prezesom POAK którym skończyła się kadencja, albo kończy się w najbliższym czasie aby przeprowadzili wybory w parafialnych oddziałach i przesłali do biura DIAK poprawnie wypełnione protokoły. Dekrety dla nowo wybranych Prezesów zostaną wręczone podczas uroczystości Chrystusa Króla

 

 1. Kapituła Medalu „Pro consecratione mundi” ogłasza, że wnioski o przyznanie nagrody Akcji

Katolickiej A.D. 2017 można składać do dnia 30 września 2017 r. Kandydatów do nagrody mogą

zgłaszać:

 • Ruchy i stowarzyszenia katolickie
 • Media katolickie
 • Zgromadzenia zakonne
 • Wspólnoty religijne
 • Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej

Kandydaci powinni reprezentować sobą:

 • świadectwo spójności wiary i życia  – realizowanie tej syntezy w zwykłych warunkach w niezwykły sposób,
 • ponadprzeciętne zaangażowanie w realizacji preferencyjnej opcji na rzecz ubogich, odwagę w zaangażowaniu społecznym w realizacji tej zasady, wypływające z głębokiej wiary, ze zjednoczenia z Chrystusem,
 • umiejętność służby dobru wspólnemu,
 • solidarne współdziałanie z innymi (zaangażowanie z drugimi, nie tylko dla drugich),
 • radykalizm ewangeliczny zmierzający do świętości i umiłowania nauki Kościoła.

Wnioski powinny być zgodne ze wzorem dostępnym w biurze Akcji. Do wniosku należy dołączyć opinię ks. proboszcza miejsca zamieszkania.  

 

Harmonogram spotkań w Jeleśni

 

 CZERWIEC

 

30 wrzesień-2 październik – Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej z Cieszyna

 

Biuro DIAK czynne:

poniedziałek od godz. 12.00-16.00

czwartek od godz. 10.00-14.00

Biuro Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej

Wita Stwosza 35, 43-300 Bielsko-Biała

Nr Tel. 602489539, 733060610

| akcja@bielsko.opoka.org.pl | www.akcja.diecezja.bielsko.pl

Related posts