Komunikat – 4 marca 2019

KOMUNIKATY DIAK
Marzec 2019

ZEBRANIE RADY DIAK
Na kolejne zebranie Rady DIAK zapraszamy 1 kwietnia 2019 r. Zebranie rozpocznie się Mszą Św. o godz. 17:00 w Instytucie Teologicznym w Bielsku-Białej. Po Mszy św. Odbędzie się spotkanie w refektarzu kurii.

SZKOŁA ŚWIĘTOŚCI W JELEŚNI
W piątek 15 marca odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Szkoły świętości w Jeleśni. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00 Mszą św. a następnie będzie miał miejsce wykład s. Małgorzaty Gonciarz o bł. Marii Antoninie Kratochwil.
Uprzejmie prosimy o zgłoszenia uczestnictwa w spotkaniach w biurze Akcji Katolickiej i pod numerem telefonu 602 489 539. Udział w konferencjach jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych w Ośrodku Rekolekcyjnym w Jeleśni. Rekolekcje odbędą się w dniach 22-24 marca, a poprowadzi je Ojciec Radosław Kramarski, były długoletni proboszcz parafii w Rychwałdzie. Koszt udziału w rekolekcjach z noclegiem wynosi 140 zł od osoby. Na ten moment jednak wszystkie miejsca noclegowe są już zarezerwowane. Możliwe jest także uczestnictwo w rekolekcjach bez noclegu. Koszt takiego udziału z uwzględnieniem posiłków wynosi 70 zł. Chętnych do udziału w rekolekcjach prosimy o zgłoszenia w Biurze DIAK oraz pod numer telefonu 602 489 539. Serdecznie zapraszamy.

DIECEZJALNY ETAP PRZEGLĄDU PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
W dniach 15-16 marca odbędą się eliminacje XIX Przeglądu Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek, na szczeblu diecezjalnym. W przesłuchaniach które odbędą się w Domu Kultury w Hałcnowie, weźmie udział ponad 1000 dzieci z około 100 jednostek z całej diecezji, które zdobyły pierwsze miejsca na szczeblu parafialnym. Uczestników eliminacji prosimy o przyniesienie z sobą wypełnionych formularzy zawierających zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które zostały wysłane listownie wraz z zawiadomieniami oraz są do pobrania na stronie internetowej Akcji Katolickiej naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy członków i sympatyków Akcji Katolickiej do udziału w tym wydarzeniu i wysłuchaniu pieśni patriotycznych, wykonywanych przez dzieci i młodzież naszej diecezji.

DZIEŃ CHORYCH W JELEŚNI
W sobotę 25 maja 2019 r. o godzinie 11.00 w Centrum Edukacyjno-Rekolekcyjnym Akcji Katolickiej w Jeleśni odbędzie się spotkanie modlitewne dla chorych członków i sympatyków Akcji Katolickiej naszej diecezji, w trakcie którego odbędzie się nabożeństwo do św. Charbela o łaskę uzdrowienia.
Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Charbela, przez którego Pan Bóg chce objawiać i rzeczywiście objawia swoją dobroć i miłość. Ufna i pełna wiary modlitwa przez wstawiennictwo św. Charbela przynosi obok owoców natury duchowej także konkretne uzdrowienia o charakterze fizycznym.
Prosimy Prezesów POAK o przekazanie zaproszenia na spotkanie chorym członkom swoich oddziałów oraz o zapewnienie im dojazdu na spotkanie. Chętnych do udziału w spotkaniu prosimy o zgłoszenia w biurze DIAK.
Szczegółowy program spotkania:
– godz. 11.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego
– Msza św. z homilią
– Modlitwy i błogosławieństwo olejem św. Charbela
– Spotkanie przy ognisku

DROGA KRZYŻOWA NA MATYSKĘ
Serdecznie zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej na Matyskę, która odbędzie się w sobotę 13 kwietnia. Rozważanie I stacji rozpoczynamy o godz.10:00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym religijnym przeżyciu męki i śmierci naszego Pana Jezusa Chrystusa.

ROZLICZENIE PODATKU
Uprzejmie informujemy, że przy rozliczeniu podatku za rok 2018, będzie możliwość przekazania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Serdecznie wszystkich zachęcamy do przekazania 1% na rzecz Akcji Katolickiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej ( KRS 0000247812), lub Fundacji Światło Nadziei ( KRS 0000175073).

MOJE SPOTKANIA Z JANEM PAWŁEM II
Zgodnie z propozycją Zarządu DIAK przekazaną Państwu na Zebraniu Rady DIAK w dniu 3 września uprzejmie prosimy o nadsyłanie do biura DIAK fotografii i innych pamiątek ze spotkań z Janem Pawłem II w ramach planowanego projektu „Moje spotkania z Janem Pawłem II”. Prosimy o życzliwe podejście do tematu.

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI DIAK
Prosimy Prezesów POAK, którzy nie zdążyli złożyć sprawozdań POAK w terminie o niezwłoczne przekazanie do biura DIAK sprawozdań z działalności i finansowego za 2018 r. Druki do pobrania na stronie internetowej.

KADENCJA PREZESÓW POAK
Przypominamy wszystkim Prezesom POAK którym skończyła się kadencja, albo kończy się w najbliższym czasie o konieczności przeprowadzenia wyborów kandydatów na prezesa zarządu w parafialnych oddziałach i przesłali do biura DIAK poprawnie wypełnione protokoły.

NASZE MEDIA
Redakcja miesięcznika „ Akcja” prosi Prezesów POAK o regularne nadsyłanie informacji (wraz ze zdjęciami) o wydarzeniach w parafialnych oddziałach. Informacje należy nadsyłać na adres internetowy (irena.olma@gmail.com) do 18 dniakażdego miesiąca. Informacja może być krótka – odpowiedz na zapytanie: co?, gdzie?, kiedy?
Serdecznie zachęcamy wszystkich do słuchania audycji radiowych przygotowanych przez Zespół Radiowy Akcji Katolickiej. Audycje radiowe emitowane są przez radio „Anioł Beskidów” w każdą drugą niedzielę miesiąca godz. 900 i powtarzane o godz. 2000.

NASZE POTRZEBY
Uprzejmie prosimy Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej o przekazywanie darowizn na prowadzenie Biura Akcji Katolickiej, mieszczącego się przy ulicy Wita Stwosza 35 w Bielsku-Białej. Prośbę uzasadniamy kosztami prowadzenia biura DIAK, pozwalającego koordynować działania i przedsięwzięcia Akcji Katolickiej w naszej Diecezji. Nasze konto bankowe: 61 2030 0045 1110 0000 0411 7530

ZACHĘTA
Serdecznie zachęcamy do korzystania z Ośrodka Edukacyjno-Rekolekcyjnego w Jeleśni. Proszę aby zainteresowani do skorzystania z obiektu, kontaktowali się możliwie wcześniej z biurem DIAK w celu dokonania rezerwacji. Zdjęcia oraz informacje dostępne są również na naszej stronie internetowej w zakładce Ośrodek w Jeleśni.

KONTAKT Z BIUREM
Biuro DIAK czynne:
poniedziałek od godz. 12.00-19.00
środa od godz. 8.00-15.00
piątek od godz. 11.00-17.00
Adres: Bielsko-Biała ul. Wita Stwosza 35,
tel.733060610, 602 489 539
e-mail: akcja@bielsko.opoka.org.pl
www:akcja.duszpasterstwa.bielsko.pl

Do pobrania w pdf 2019.03.04 komunikat

Related posts