Komunikat – 3 luty 2020

KOMUNIKATY DIAK
Luty 2020

ZEBRANIE RADY DIAK

Na kolejne zebranie Rady DIAK zapraszamy 2 marca 2020 r. Zebranie rozpocznie się o godz. 17:00 w refektarzu wykładem Ks. Prof. Tadeusza Borutki dotyczącym osoby Świętego Jana Pawła II, a po nim tradycyjne spotkanie. Wyjątkowo w tym dniu nie będzie Mszy św.

PODZIĘKOWANIE

Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej składa na ręce Pani Zofii Kupczak Prezesa Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej parafii św. Jana Chrzciciela w Sopotni Małej oraz tamtejszego Proboszcza Księdza Adama Ciapki, serdeczne podziękowania za zorganizowanie spotkania opłatkowego Akcji Katolickiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej w dniu 11 stycznia 2020. Słowa uznania kierujemy także do wszystkich osób, które poprzez swój trud i zaangażowanie przyczyniły się do serdecznej atmosfery spotkania. Pełni wdzięczności za okazaną gościnność, życzymy obfitości łask Bożych we wszystkich działaniach.

REJONOWE SPOTKANIA FORMACYJNE

22 lutego 2020 r. w czterech parafiach naszej diecezji odbędą się Rejonowe Spotkania Formacyjne. Rrozpoczną się one Mszą św. o godz. 9:00. Wykaz spotkań:
o parafia Chrystusa Króla w Żywcu Sporyszu – Ks. prof. Tadeusz Borutka;
o parafia św. Maksymiliana Kolbe w Bielsku-Białej Aleksandrowicach – Ks. Krzysztof Wilk
o parafia Chrystusa Króla w Chybiu – Ks. Krzysztof Sordyl;
o parafia MB Królowej Polski w Oświęcimiu Brzezince – Ks. Łukasz Figura
Serdecznie zapraszamy do licznego uczestnictwa w spotkaniach.

SZKOŁA ŚWIĘTOŚCI W JELEŚNI

Zachęcamy do udziału w spotkaniach w ramach Szkoły Świętości w Jeleśni. Najbliższe spotkanie odbędzie się w piątek 14 lutego o godzinie 17.00. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. w kaplicy ośrodka, a następnie będzie miał miejsce wykład Siostry Prezencji ze Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego o bł. Matce Klarze Szczęsnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Akcji Katolickiej do udziału w tym wydarzeniu. Zapisy w biurze DIAK. Udział w konferencjach jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

KONCERT W ANDRYCHOWIE

W imieniu Księdza Proboszcza parafii św. Macieja w Andrychowie oraz tamtejszego POAK serdecznie zapraszamy na koncert zespołu „Trzecia Godzina Dnia”, który odbędzie się w piątek 21 lutego o godz. 19.00 w Kościele św. Macieja w Andrychowie. Wydarzenie zorganizowane jest z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II oraz dwudziestej rocznicy przyjęcia przez Ojca Świętego honorowego obywatelstwa gminy Andrychów. Przed koncertem o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św. Udział w koncercie jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Już dziś Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych w Ośrodku Rekolekcyjnym w Jeleśni. Rekolekcje odbędą się w dniach 27-29 marca, a poprowadzi je Ksiądz Wojciech Szychowski z Warszawy. Koszt udziału w rekolekcjach z noclegiem wynosi 140 zł od osoby. Możliwe jest także uczestnictwo w rekolekcjach bez noclegu. Koszt takiego udziału z uwzględnieniem posiłków wynosi 70 zł. Chętnych do udziału w rekolekcjach prosimy o zgłoszenia w Biurze DIAK oraz pod numer telefonu 602 489 539. Serdecznie zapraszamy.

DIECEZJALNY ETAP PRZEGLĄDU PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

W dniach 13-14 marca odbędą się eliminacje XX Przeglądu Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek, na szczeblu diecezjalnym. W eliminacjach które odbędą się w Domu Kultury w Hałcnowie, weźmie udział ponad 1000 dzieci z około 100 jednostek z całej diecezji, które zdobyły pierwsze miejsca na szczeblu parafialnym. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w przesłuchaniach.

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI POAK

Prosimy Prezesów POAK, którzy nie zdążyli złożyć sprawozdań POAK w terminie o niezwłoczne przekazanie do biura DIAK sprawozdań z działalności i finansowego za 2019 r. Druki do pobrania na stronie internetowej.

ROZLICZENIE PODLATKU ZA ROK 2019

Uprzejmie informujemy, że przy rozliczeniu podatku za rok 2019, będzie możliwość przekazania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Serdecznie wszystkich zachęcamy do przekazania 1% na rzecz Akcji Katolickiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej ( KRS 0000247812), lub Fundacji Światło Nadziei ( KRS 0000175073).

MATERIAŁY FORMACYJNE 2020

Zachęcamy do korzystania z materiałów formacyjnych Akcji Katolickiej. „Wielka tajemnica wiary” to tytuł kolejnego tomiku materiałów formacyjnych przygotowanych dla Akcji Katolickiej w całej Polsce. Wzrastać w wierze by siebie i innych zaprowadzić do Chrystusa. To nasz cel i niezmienne zadanie. Nowy rok duszpasterski rozpoczął nowy trzy letni program duszpasterski Kościoła w Polsce, w którym szczególne światło wskaże nam na Eucharystię. Zaplanowanej bogatej formacji nie jesteśmy w stanie owocnie podjąć sami. Dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą do Księży Asystentów POAK o pomoc w ich w przeżyciu i uzupełnieniu darem ofiary Eucharystycznej. Dostrzegajmy rozlewające się wokół zło i liczne profanacje ale nade wszystko skupmy się na umocnieniu i wzrastaniu w wierze dzięki niezwykłej mocy Eucharystii.

KADENCJA PREZESÓW POAK

Przypominamy wszystkim Prezesom POAK którym skończyła się kadencja, albo kończy się w najbliższym czasie o konieczności przeprowadzenia wyborów kandydatów na prezesa zarządu w parafialnych oddziałach i przesłali do biura DIAK poprawnie wypełnione protokoły.

NASZE MEDIA

Redakcja miesięcznika „ Akcja” prosi Prezesów POAK o regularne nadsyłanie informacji (wraz ze zdjęciami) o wydarzeniach w parafialnych oddziałach. Informacje należy nadsyłać na adres internetowy (irena.olma@gmail.com) do 20 dnia każdego miesiąca. Informacja może być krótka – odpowiedz na zapytanie: co?, gdzie?, kiedy?
Serdecznie zachęcamy wszystkich do słuchania audycji radiowych przygotowanych przez Zespół Radiowy Akcji Katolickiej. Audycje radiowe emitowane są przez radio „Anioł Beskidów” w każdą drugą niedzielę o godz. 9.00 i powtarzane o godz. 16.00 oraz 23.00.

ZACHĘTA

Serdecznie zachęcamy do korzystania z Ośrodka Edukacyjno-Rekolekcyjnego w Jeleśni. Proszę aby zainteresowani do skorzystania z obiektu, kontaktowali się możliwie wcześniej z biurem DIAK w celu dokonania rezerwacji. Zdjęcia oraz informacje dostępne są również na naszej stronie internetowej w zakładce Ośrodek w Jeleśni oraz na stronie internetowej domakcjikatolickiej.pl

KONTAKT Z BIUREM
Biuro DIAK czynne:
poniedziałek w godz. 8.00-16.00
czwartek w godz. 8.00-16.00
Adres: 43-303 Bielsko-Biała Aleksandrowice, ul. Św. Maksymiliana Kolbe 1, pok. 3 A, Skrytka pocztowa nr 12
tel.733060610, 602 489 539
e-mail: akcja@bielsko.opoka.org.pl
www:akcja.duszpasterstwa.bielsko.pl, domakcjikatolickiej.pl

Do pobrania w pdf – 2020.02.03 komunikat

Related posts