Komunikat – 2 września 2019

KOMUNIKATY DIAK
Wrzesień 2019

ZEBRANIE RADY DIAK
Na kolejne zebranie Rady DIAK zapraszamy 7 października 2019 r. Zebranie rozpocznie się Mszą Św. o godz. 17:00 w Instytucie Teologicznym w Bielsku-Białej. Po Mszy św. Odbędzie się spotkanie w refektarzu kurii.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE W RYCHWAŁDZIE
W piątek 13 września 2019 r. odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie w Rychwałdzie – pielgrzymka członków Akcji Katolickiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Rozpoczęcie o godzinie 17.00. Prosimy o zorganizowanie się członków POAK i liczny udział w Nabożeństwie. Prosimy o zabranie sztandarów Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszamy.

SZKOŁA ŚWIĘTOŚCI W JELEŚNI
W sobotę 28 września 2019 r. w Centrum Edukacyjno-Rekolekcyjnym Akcji Katolickiej w Jeleśni odbędzie się spotkanie w ramach Szkoły Świętości połączone ze spotkaniem integracyjnym członków i sympatyków Akcji Katolickiej. Spotkanie poświęcone będzie osobie błogosławionego księdza Władysława Bukowińskiego. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00 Mszą św. W programie spotkania przewidziane jest poświęcenie oraz instalacja relikwii bł. ks. Władysława Bukowińskiego, konferencja ks. Jana Nowaka postulatora procesu beatyfikacyjnego ks. Władysława Bukowińskiego, program artystyczny oraz poczęstunek. Szczegółowy program spotkania zostanie Państwu rozesłany drogą mailową oraz będzie opublikowany na stronach internetowych Akcji Katolickiej i Domu Rekolekcyjnego w Jeleśni. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Akcji Katolickiej do udziału w tym wydarzeniu. Chętnych do udziału prosimy o zgłoszenia w biurze DIAK.

100 ROCZNICA URODZIN JANA PAWŁA II
Jako że 18 maja 2020 roku przypada 100 rocznica urodzin Karola Wojtyły, Ojca Świętego Jana Pawła II, rok 2020 poświęcony został właśnie Jego osobie. Z tej okazji od października br. rozpoczniemy cykl wykładów poświęconych bogatemu nauczaniu Ojca Świętego. Wykłady odbywać się będą przed każdym Zebraniem Rady DIAK o godz. 17.00. od dnia 7 października tego roku, a prowadzić je będzie ks. prof. Tadeusz Borutka. Serdecznie zachęcamy do udziały.

SPOTKANIE AKCJI KATOLICKIEJ W CZAŃCU
W sobotę 19 października 2019 r. w Czańcu planowane jest spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej naszej diecezji poświęcone związkom Ojca Świętego Jana Pawła II z tym miejscem. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00 Mszą św. Szczegółowe informacje dotyczące spotkania zostaną opublikowane w kolejnym komunikacie oraz na stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Akcji Katolickiej do udziału w tym wydarzeniu. Chętnych do udziału prosimy o zgłoszenia w biurze DIAK.

DZIEŃ PAPIESKI
W niedzielę 13 października obchodzić będziemy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Przed Kościołami naszej diecezji odbędą się kwesty na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bardzo prosimy o wsparcie tego pięknego dzieła.

SPOTKANIA FORMACYJNE
W sobotę 26 października 2019 r. w pięciu parafiach naszej diecezji odbędą się rejonowe spotkania formacyjne dla członków Akcji Katolickiej. Szczegółowe informacje dotyczące spotkań z wykazem miejsc i księży prowadzących pojawią się w kolejnym komunikacie oraz na stronie internetowej.

MEDAL PRO CONSECRARTIONE MUNDI
Kapituła Medalu „Pro consecratione mundi” ogłasza, że wnioski o przyznanie nagrody Akcji Katolickiej A.D. 2019 można składać do dnia 7 października 2019 r. Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać:
 Ruchy i stowarzyszenia katolickie
 Media katolickie
 Zgromadzenia zakonne
 Wspólnoty religijne
 Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej
Kandydaci powinni reprezentować sobą:
 świadectwo spójności wiary i życia – realizowanie tej syntezy w zwykłych warunkach w niezwykły sposób,
 ponadprzeciętne zaangażowanie w realizacji preferencyjnej opcji na rzecz ubogich, odwagę w zaangażowaniu społecznym w realizacji tej zasady, wypływające z głębokiej wiary, ze zjednoczenia z Chrystusem,
 umiejętność służby dobru wspólnemu,
 solidarne współdziałanie z innymi (zaangażowanie z drugimi, nie tylko dla drugich),
 radykalizm ewangeliczny zmierzający do świętości i umiłowania nauki Kościoła.
Wnioski powinny być zgodne ze wzorem dostępnym w biurze Akcji. Do wniosku należy dołączyć opinię ks. proboszcza miejsca zamieszkania.

KADENCJA PREZESÓW POAK
Przypominamy wszystkim Prezesom POAK którym skończyła się kadencja, albo kończy się w najbliższym czasie o konieczności przeprowadzenia wyborów kandydatów na prezesa zarządu w parafialnych oddziałach i przesłali do biura DIAK poprawnie wypełnione protokoły.

NASZE MEDIA
Redakcja miesięcznika „ Akcja” prosi Prezesów POAK o regularne nadsyłanie informacji (wraz ze zdjęciami) o wydarzeniach w parafialnych oddziałach.
Informacje należy nadsyłać na adres internetowy (irena.olma@gmail.com) do 18 dniakażdego miesiąca. Informacja może być krótka – odpowiedz na zapytanie: co?, gdzie?, kiedy?
Serdecznie zachęcamy wszystkich do słuchania audycji radiowych przygotowanych przez Zespół Radiowy Akcji Katolickiej. Audycje radiowe emitowane są przez radio „Anioł Beskidów” w każdą drugą niedzielę miesiąca godz. 9 00 i powtarzane o godz. 20 00.

NASZE POTRZEBY
Uprzejmie prosimy Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej o przekazywanie darowizn na prowadzenie Biura Akcji Katolickiej, mieszczącego się przy ulicy Wita Stwosza 35 w Bielsku-Białej. Prośbę uzasadniamy kosztami prowadzenia biura DIAK, pozwalającego koordynować działania i przedsięwzięcia Akcji Katolickiej w naszej Diecezji. Nasze konto bankowe: 61 2030 0045 1110 0000 0411 7530

ZACHĘTA
Serdecznie zachęcamy do korzystania z Ośrodka Edukacyjno-Rekolekcyjnego w Jeleśni. Proszę aby zainteresowani do skorzystania z obiektu, kontaktowali się możliwie wcześniej z biurem DIAK w celu dokonania rezerwacji. Zdjęcia oraz informacje dostępne są również na naszej stronie internetowej w zakładce Ośrodek w Jeleśni oraz na stronie internetowej domakcjikatolickiej.pl

KONTAKT Z BIUREM
Biuro DIAK czynne:
poniedziałek od godz. 12.00-19.00
środa od godz. 8.00-15.00
piątek od godz. 11.00-17.00
Adres: Bielsko-Biała ul. Wita Stwosza 35,
tel.733060610, 602 489 539
e-mail: akcja@bielsko.opoka.org.pl
www:akcja.duszpasterstwa.bielsko.pl, domakcjikatolickiej.pl

Do pobrania w pdf 2019.09.02 komunikat

Related posts