Komunikat 13 czerwca 2016 r.

Bielsko-Biała, 13 czerwca 2016

  1. Na kolejne zebranie Rady DIAK zapraszamy 12 września 2016 r. Zebranie rozpocznie się Mszą Św. o godz. 1700  w kaplicy Instytutu Teologicznego. Po Mszy św. przejdziemy na zebranie do refektarza kurii. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. W dniu 4 czerwca 2016 r. odbył się XVIII Rajd Akcji Katolickiej na Grojec koło Żywca . Dziękujemy wszystkim organizatorom a szczególnie Paniom Bożenie Tobiasz oraz Łucji Sowa. Dziękujemy również bardzo serdecznie parafialnym oddziałom akcji katolickiej z Żywca a szczególnie Panu Henrykowi Faronowi za przygotowanie na miejscu dla uczestników pysznego posiłku.

 

3.W dniu 18 czerwca 2016 r. odbędzie się XXI Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę

Plan pielgrzymki jest następujący:

9.00 – Katedra Częstochowska

– słowo pasterskie J.E. Ks. Abpa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego

– słowo prezesa KIAK Urszuli Furtak

– słowo Ks. Bpa Marka Solarczyka

– wystąpienia zaproszonych gości

– wręczenie medali „Za dzieło apostolstwa”

10.15 – przejście na Jasną Górę

11.15 – powitanie na Szczycie Jasnogórskim

11.30 – Msza św. na Szczycie Jasnogórskim

pod przewodnictwem i z homilią J.E. Bpa Marka Solarczyka, Krajowego Asystenta Akcji  Katolickiej.

 

  1. Informuje że, tegoroczne rekolekcje wakacyjne w Rychwałdzie, odbędą się w dniach 7-10 lipca, 18-21 sierpnia, 1-4 września. Koszt to niezmiennie 160 zł od osoby. Minimalna liczba osób na każdy termin to 10 osób. Rekolekcje poprowadzi Ojciec Bogdan Kocańda. Temat tegorocznego cyklu rekolekcji brzmi: Oczy pełne miłości, czyli widzieć drugiego w jego sercu” Zapisy w biurze DIAK. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

 

  1. W dniu 13 września 2016 r. odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie w Rychwałdzie – pielgrzymka członków

Akcji Katolickiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Rozpoczęcie o godzinie 18: 00. Prosimy o zorganizowanie się członków POAK  i liczny udział w Nabożeństwie. Prosimy o zabranie sztandarów Akcji Katolickiej.

Serdecznie Zapraszamy!!!!

W dniach od 9-11 września 2016 r. w Jeleśni odbędą się rekolekcje które poprowadzi Przemysław Sawa. Całkowity koszt rekolekcji to 130 zł. Szczegółowe informacje oraz zapisy w biurze DIAK. Następnie w dniu 1 października 2016 r. o godzinie 10 00 na terenie Ośrodka Rekolekcyjno-Edukacyjnego w Jeleśni rozpocznie spotkanie członków Rady DIAK z księdzem biskupem Tadeuszem Rakoczym. Prosimy rezerwować już sobie termin na to wydarzenie. Więcej informacji w następnym komunikacie.

 

  1. Uprzejmie informuje że od czerwca br. w drugim tygodniu każdego miesiąca od piątku do niedzieli organizowane będą na terenie Ośrodka Rekolekcyjno-Wypoczynkowego w Jeleśni rekolekcje nie tylko dla członków Akcji Katolickiej ale dla wszystkich chętnych. Zgłoszenia zainteresowanych grup w biurze DIAK grup należy składać do końca poprzedzającego miesiąca. Serdecznie zachęcamy.

 

  1. Serdecznie zachęcamy wszystkich do słuchania audycji radiowych przygotowanych przez Zespół

Radiowy Akcji Katolickiej.  Audycje radiowe emitowane są przez radio „Anioł Beskidów” w każdą  drugą  niedzielę miesiąca  godz. 900 i powtarzane o godz. 2000.

 

  1. Biuro DIAK czynne:

poniedziałek – piątek w godz. od 800 do 1600

Biuro Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej

  1. Żeromskiego 5-7, 43-300 Bielsko-Biała, tel. 696-469-228,733-060-610

| akcja@bielsko.opoka.org.pl | www.akcja.diecezja.bielsko.pl

 

Serdecznie zachęcamy do zakupu książki pod tytułem : „ Kościół oczekuje od Was wiele. Do mojej Akcji Katolickiej. Książka ta jest zbiorem przemówień i homilii skierowanych do członków Akcji Katolickiej które wygłosił ks. bp  Tadeusz Rakoczy przez XX lat istnienia stowarzyszenia. Publikacja ta została wydana z okazji rocznicy XX lecia erygowania Akcji Katolickiej w naszej diecezji. Materiały zostały zebrane i zredagowane przez ks. prof. Tadeusza Borutkę. Koszt egzemplarza to 25 zł. Książkę można nabyć w biurze DIAK.

 

 

Related posts