Wrzesień 19, 2021

Komunikat 12 września 2016 r.

 1. Na kolejne zebranie Rady DIAK zapraszamy 10 października 2016 r. Zebranie rozpocznie się Mszą Św. o godz. 1700 w Instytucie Teologicznym w Bielsku-Białej.

 

         2.W dniu jutrzejszy 13 września 2015 r.                              odbędzie Nabożeństwo Fatimskie w Rychwałdzie    pielgrzymka członków Akcji Katolickiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Rozpoczęcie o godzinie 18: 00. Prosimy o zorganizowanie się członków POAK  i liczny udział w Nabożeństwie. Prosimy o zabranie sztandarów Akcji Katolickiej Serdecznie Zapraszamy!!!!

 

 1. W dniu 25 września 2016 r. na terenie Ośrodka Rekolekcyjno Edukacyjnego w Jeleśni wspólnie z Fundacją 9 Sił, Akcja Katolicka naszej diecezji organizuje Ekologiczny Dzień Rodziny. Podczas tego dnia wystąpią zespoły muzyczne, będzie pokaz filmów o tematyce ekologicznej oraz będzie można smacznie o zdrowo zjeść. Uprzejmie prosi się aby rozwiesić w gablotkach parafialnych plakaty które Państwo otrzymają w najbliższym czasie pocztą i zachęcić znajomych do uczestnictwa w tym dniu

 

 1. W dniu 1 października 2016 r. na terenie Ośrodka Edukacyjno-Rekolekcyjnego w Jeleśni odbędzie się spotkanie integracyjne dla członków Akcji Katolickiej naszej diecezji. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godzinie 10 00 której przewodniczył będzie i kazanie wygłosi Ksiądz Biskup Ordynariusz Tadeusz Rakoczy. Po Mszy św. uczestnicy przejdą na teren Starej Plebanii na spotkanie i poczęstunek.

 

 1. W dniu 9 października 2016r. będzie XVI Dzień Papieski. Przed kościołami naszej diecezji odbędą się kwesty na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bardzo prosimy o wsparcie tego pięknego dzieła .

 

 1. W dniu 22 października 2016 r. w pięciu parafiach naszej diecezji, odbędą się Rejonowe Spotkania Formacyjne dla członków Akcji Katolickiej. Informacje o miejscu oraz księżach, którzy poprowadzą spotkania zostaną podane w następnym komunikacie. Proszę jednak aby członkowie parafialnych oddziałów zarezerwowali sobie czas i uczestniczyli w tym dniu w spotkaniu formacyjnym w wybranym przez siebie miejscu. Rozpoczęcie niezmiennie o godzinie 9 00. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Informuje że Ośrodek Akcji Katolickiej w Jeleśni funkcjonuje już od ponad roku. W czasie wakacji już zostały przyjęte pierwsze grupy i odbyło się kilka wydarzeń kulturalnych. Na okres od września do grudnia został ustalony harmonogram spotkań, który jest umieszczony na naszej stronie internetowej. Prosimy aby Prezesi Parafialnych Oddziałów aktywnie włączyli się w promowanie ośrodka w swoich parafiach, jak również zgłaszali chętnych którzy chcieliby wziąć udział w spotkaniach wyszczególnionych w harmonogramie. Z góry dziękujemy za okazaną pomoc i zaangażowanie.

 

 1. Prosi się Prezesów o rozpoczęcie rozsyłania Regulaminu Pieśni Patriotycznej do zainteresowanych placówek oświatowych. Regulamin do pobrania na stronie internetowej DIAK. Prosimy o zwrócenie uwagi na drobne korekty regulaminu w stosunku do roku poprzedniego.

 

 1. Redakcja miesięcznika „ Akcja” prosi Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej o regularne nadsyłanie informacji ( wraz  ze zdjęciami) o wydarzeniach w parafialnych oddziałach ( nawet krótkie informacje- Co?Gdzie? Kiedy?).Informacje należy nadsyłać na adres internetowy ( Irena.olma@gmail.com lub it-bielsko@bielsko.opoka.org.pl )   najdalej do  22 dnia każdego miesiąca.

 

 1. Zachęcamy wszystkich do słuchania audycji radiowych przygotowanych przez Zespół Radiowy Akcji Katolickiej. Audycje radiowe emitowane są przez radio „Anioł Beskidów” w każdą  drugą  niedzielę miesiąca  godz. 900 i powtarzane o godz. 2000.

 

 

 

 1. Przypominamy wszystkim Prezesom POAK którym skończyła się kadencja, albo kończy się w najbliższym czasie aby przeprowadzili wybory w parafialnych oddziałach i przesłali do biura DIAK poprawnie wypełnione protokoły. Dekrety dla nowo wybranych Prezesów zostaną wręczone podczas uroczystości Chrystusa Króla

 

 1. Kapituła Medalu „Pro consecratione mundi” ogłasza, że wnioski o przyznanie nagrody Akcji Katolickiej A.D. 2016 można składać do dnia 15 października 2016 r. Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać:
 • Ruchy i stowarzyszenia katolickie
 • Media katolickie
 • Zgromadzenia zakonne
 • Wspólnoty religijne
 • Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej

Kandydaci powinni reprezentować sobą:

 • świadectwo spójności wiary i życia  – realizowanie tej syntezy w zwykłych warunkach w niezwykły sposób,
 • ponadprzeciętne zaangażowanie w realizacji preferencyjnej opcji na rzecz ubogich, odwagę w zaangażowaniu społecznym w realizacji tej zasady, wypływające z głębokiej wiary, ze zjednoczenia z Chrystusem,
 • umiejętność służby dobru wspólnemu,
 • solidarne współdziałanie z innymi (zaangażowanie z drugimi, nie tylko dla drugich),
 • radykalizm ewangeliczny zmierzający do świętości i umiłowania nauki Kościoła.

Wnioski powinny być zgodne ze wzorem dostępnym w biurze Akcji. Do wniosku należy dołączyć opinię ks. proboszcza miejsca zamieszkania.  

 

Related posts