Komunikat 11 kwietnia 2016 r.

 

  1. Na kolejne zebranie Rady DIAK zapraszamy 9 maja 2016 r. Zebranie rozpocznie się Mszą Św. ogodz. 1700 w Instytucie Teologicznym w Bielsku-Białej.

 

  1. W dniu 23 kwietnia 2016 r., w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu przy ulicy Młyńskiej 14, odbędzie się uroczyste podsumowanie XVI Przeglądy Pieśni Patriotycznej. Na podsumowaniu wystąpią laureaci, oraz zostaną wręczone dyplomy i podziękowania. Rozpoczęcie o godzinie 10:00. Serdecznie wszystkich zapraszamy

 

  1. Organizujemy warsztaty ze zdobnictwa bibułkowego w Jeleśni w soboty w dniach 16 i 23 kwietnia 2016 r. Warsztaty poprowadzą Panie pracujące przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jeleśni. Osoby zainteresowane proszone są o zabranie ze sobą nożyczek, kleju, bibuły, krepiny oraz drutu do tworzenia kwiatów. Zajęcia odbywać się będą od godziny 10:00 do 14:00 na terenie Zabytkowej Plebanii w Jeleśni. Informuje że pozostały jeszcze tylko maksymalnie 10 wolnych miejsc na 23 kwietnia. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. W dniu 24 kwietnia 2016 r. na terenie zabytkowej plebanii w Jeleśni w ramach odpustu parafialnego organizowany jest „ Dzień Otwarty Starej Plebanii w Jeleśni”. Plebania będzie otwarta od 10 00. Po każdej Mszy będzie można zwiedzić obiekt, zobaczyć wystawę „ W obronie życia” i napić się wspólnie herbaty i kawy. O godzinie 16 00 wystąpi Trio Instrumentalne . Usłyszymy utwory takich kompozytorów jak Brahms i Szostakowicz jak również utwory muzyki rozrywkowej. Serdecznie Zapraszamy.

 

5.W dniu 14 maja 2016 r. w Domu Kultury w Hałcnowie, odbędzie się Sesja Naukowa Akcji Katolickiej. Sesja odbędzie się w ramach jubileuszu XX lecia erygowania Akcji Katolickiej w naszej diecezji. Sesja rozpocznie się o godzinie 9 30 uroczystą Mszą św. w Sanktuarium w Hałcnowie. Po Mszy św. udamy się do Domu Kultury aby wysłuchać wykładów zaproszonych gości. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. Uprzejmie informuje że od czerwca br. w drugim tygodniu każdego miesiąca od piątku do niedzieli organizowane będą na terenie Ośrodka Rekolekcyjno-Wypoczynkowego w Jeleśni rekolekcje nie tylko dla członków Akcji Katolickiej ale dla wszystkich chętnych. Zgłoszenia zainteresowanych grup w biurze DIAK grup należy składać do końca poprzedzającego miesiąca. Serdecznie zachęcamy.

 

7.Uprzejmie informujemy, że przy rozliczeniu podatku za rok 2015, będzie możliwość przekazania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Serdecznie wszystkich zachęcamy do przekazania 1% na rzecz Akcji Katolickiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej ( KRS 0000247812), lub Fundacji Światło Nadziei ( KRS 0000175073).

 

  1. Redakcja miesięcznika „ Akcja” prosi Prezesów POAK o regularne nadsyłanie informacji ( wraz ze zdjęciami) o wydarzeniach w parafialnych oddziałach. Informacje należy nadsyłać na adres internetowy (irena.olma@gmail.com ) do 18 dnia każdego miesiąca. Informacja może być krótka – odpowiedz na zapytanie: co?, gdzie?, kiedy?

 

  1. Serdecznie zachęcamy wszystkich do słuchania audycji radiowych przygotowanych przez Zespół

Radiowy Akcji Katolickiej.  Audycje radiowe emitowane są przez radio „Anioł Beskidów” w każdą  drugą  niedzielę miesiąca  godz. 900 i powtarzane o godz. 2000.

 

  1. Serdecznie zachęcamy do korzystania z Ośrodka Edukacyjno-Rekolekcyjnego w Jeleśni. Proszę aby zainteresowani do skorzystania z obiektu, kontaktowali się możliwie wcześniej z biurem DIAK w celu dokonania rezerwacji. Zdjęcia oraz informacje dostępne są również na naszej stronie internetowej w zakładce Ośrodek w Jeleśni.
  2. Biuro DIAK czynne:

poniedziałek – piątek w godz. od 800 do 1600

Biuro Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej

  1. Żeromskiego 5-7, 43-300 Bielsko-Biała, tel. 696-469-228,733-060-610

| akcja@bielsko.opoka.org.pl | www.akcja.diecezja.bielsko.pl

 

 

 

 

Related posts