Komunikat 10 października 2016 r.

KOMUNIKATY

 1. Na kolejne zebranie Rady DIAK zapraszamy 7 listopada 2016 r. Zebranie rozpocznie się Mszą Św. ogodz. 1700 w Instytucie Teologicznym w Bielsku-Białej.

 

 1. Uprzejmie informuje że zaplanowane w październiku Rejonowe Spotkani Formacyjne zostały odwołane. W związku z tym wraz z Wydziałem Duszpasterstwa Ogólnego zapraszamy w dniu 22 października na pielgrzymki do kościołów jubileuszowych. Szczegółowy plan poniżej.

Pielgrzymki do kościołów jubileuszowych

(z podziałem na poszczególne dekanaty)

Sobota, 22 października 2016, godzina 10:00

* Żywiec, konkatedra Narodzenia NMP (bp Roman Pindel)

Dekanaty: Żywiecki, Jeleśniański, Milowski, Radziechowski

 

* Oświęcim, Św. Maksymiliana Kolbego (bp Piotr Greger)

Dekanaty: Oświęcimski, Osiecki, Jawiszowicki, Wilamowicki

 

* Cieszyn, Świętej Marii Magdaleny (bp Tadeusz Rakoczy)

Dekanaty: Cieszyński, Goleszowski, Strumieński

 

 

 1. W dniu 22 października 2016 r. o godzinie 16 00 rozpocznie się organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Korowód Świętych.W kościele Trójcy Świętej w Bielsku-Białej, zostanie odmówiony Różaniec, oraz zaprezentowane sylwetki i relikwie świętych obecnych na Korowodzie. Następnie uczestnicy w uroczystej procesji przejdą do Katedry w. Świętego Mikołaja w Bielsku-Białej, gdzie o godzinie 18 30 zostanie odprawiona Msza św. celebrowana przez Księdza Biskupa Ordynariusza Romana Pindla. Informacja została rozesłana do wszystkich parafii naszej diecezji.

 

 1. W dniu 5 listopada w Sanktuarium p.w. Nawiedzenia NMP w Hałcnowie, o godzinie 17 15 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych członków Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Akcji Katolickiej do włączenia się do modlitwy za wszystkich zmarłych.

 

 1. W dniu 6 listopada 2016 r. na terenie obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu Brzezince, odbędzie się Droga Krzyżowa w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów. Początek o godzinie 14:00 przy Bramie Śmierci. Na zakończenie zostanie odprawiona Msza św. w kościele parafialnym w Brzezince.

 

 1. W dniu 12 listopada 2016 r. w Bielskim Centrum Kultury odbędzie się koncert z okazji XX lecia istnienia Akcji Katolickiej w naszej diecezji. Na koncercie tym wystąpi zespół folklorystyczny Pieśni i Tańca Bielsko oraz zostaną wręczone medale Pro Consecratione Mundi. Kilka dni później 20 listopada w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem ks. bpa Romana Pindla. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. W dniach 25-27 listopada w Domu Edukacyjno- Rekolekcyjnym w Jeleśni, odbędą się rekolekcje adwentowe dla członków Akcji Katolickiej. Rekolekcje poprowadzi ks. Wojciech Pal. Całkowity koszt rekolekcji to 120 zł. Zapisy w biurze DIAK. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Redakcja miesięcznika „ Akcja” prosi Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej o regularne nadsyłanie informacji ( wraz  ze zdjęciami) o wydarzeniach w parafialnych oddziałach ( nawet krótkie informacje- Co?

Gdzie? Kiedy?).Informacje należy nadsyłać na adres internetowy ( Irena.olma@gmail.com lub it-bielsko@bielsko.opoka.org.pl )   najdalej do  22 dnia każdego miesiąca.

 

 1. Zachęcamy wszystkich do słuchania audycji radiowych przygotowanych przez Zespół Radiowy AkcjiKatolickiej.  Audycje radiowe emitowane są przez radio „Anioł Beskidów” w każdą  drugą  niedzielę miesiąca  godz. 900 i powtarzane o godz. 2000

 

 

 1. Przypominamy wszystkim Prezesom POAK którym skończyła się kadencja, albo kończy się w najbliższym czasie aby przeprowadzili wybory w parafialnych oddziałach i przesłali do biura DIAK poprawnie wypełnione protokoły. Dekrety dla nowo wybranych Prezesów zostaną wręczone podczas uroczystości Chrystusa Króla

 

 1. Kapituła Medalu „Pro consecratione mundi” ogłasza, że wnioski o przyznanie nagrody Akcji

Katolickiej A.D. 2016 można składać do dnia 15 października 2015 r. Kandydatów do nagrody mogą

zgłaszać:

 • Ruchy i stowarzyszenia katolickie
 • Media katolickie
 • Zgromadzenia zakonne
 • Wspólnoty religijne
 • Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej

Kandydaci powinni reprezentować sobą:

 • świadectwo spójności wiary i życia  – realizowanie tej syntezy w zwykłych warunkach w niezwykły sposób,
 • ponadprzeciętne zaangażowanie w realizacji preferencyjnej opcji na rzecz ubogich, odwagę w zaangażowaniu społecznym w realizacji tej zasady, wypływające z głębokiej wiary, ze zjednoczenia z Chrystusem,
 • umiejętność służby dobru wspólnemu,
 • solidarne współdziałanie z innymi (zaangażowanie z drugimi, nie tylko dla drugich),
 • radykalizm ewangeliczny zmierzający do świętości i umiłowania nauki Kościoła.

Wnioski powinny być zgodne ze wzorem dostępnym w biurze Akcji. Do wniosku należy dołączyć opinię ks. proboszcza miejsca zamieszkania.  

 

Planowane rekolekcje w Jeleśni

 

LISTOPAD

 

12 XI Koncert Jubileuszowy

 

20 XI Obchody Uroczystości Chrystusa Króla

 

25-27 XI Rekolekcje dla Akcji Katolickiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej ( ks. Wojciech Pal)

 

GRUDZIEŃ

2-4 XII Rekolekcje dla kandydatów do Akcji Katolickiej ( ks. prof. Tadeusz Borutka)

 

6 XII Święty Mikołaj, wręczanie prezentów dla dzieci i wnuków członków Akcji Katolickiej

 

7 XII Warsztaty z robienia ozdób choinkowych

 

10  XII Spotkanie Adwentowe dla Prawników ( ks. prof. Jan Orzeszyna)

 

14 XII  Warsztaty z robienia ozdób choinkowych

 

16-18 XII  Rekolekcje Adwentowe ( ks. Stanisław Fudala)

 

22 XII Spotkanie Opłatkowe dla Zarządu Akcji Katolickiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej

 

 

Biuro DIAK czynne:

poniedziałek – piątek w godz. od 800 do1600

Biuro Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej  ul. Żeromskiego 5-7, 43-300 Bielsko-Biała, tel: 696 469 228

| akcja@bielsko.opoka.org.pl | www.akcja.diecezja.bielsko.pl

Related posts