Komunikat – 1 października 2018

KOMUNIKATY DIAK
Październik 2018

ZEBRANIE RADY DIAK
Na kolejne zebranie Rady DIAK zapraszamy 5 listopada2018r. Zebranie rozpocznie się Mszą Św. o godz. 17:00 w kaplicy kurii diecezjalnej w Bielsku-Białej,po czymspotkanie w refektarzu kurii.

XIX PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
Na poprzednim zebraniu Rady DIAK wydane zostały RegulaminyPrzeglądu Pieśni Patriotycznej. Osoby nieobecne prosimy o pobranie regulaminów i dostarczenie do wszystkich zainteresowanych placówek oświatowych i kulturalnych.

DZIEŃ PAPIESKI
W dniu 14 października 2018 r. odbędzie się XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Przed kościołami naszej diecezji odbędą się kwesty na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bardzo prosimy o wsparcie tego pięknego dzieła.

SZKOŁA ŚWIĘTOŚCI W JELEŚNI
Po wakacjach powraca Szkoła Świętości w Jeleśni. Najbliższe spotkanie odbędzie się w piątek 19 października. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 Mszą św. wraz z modlitwami wstawienniczymi do św. Charbela oraz pobłogosławieniem zgromadzonych olejem. Następnie odbędzie się wykład Ks. Prof. Tadeusza Borutki, który przedstawi postać św.
Charbela z Libanu. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Zapisy w biurze DIAK. Zapraszamy serdecznie!

REJONOWE SPOTKANIA FORMACYJNE
W dniu 20 października 2018 r. w pięciu parafiach naszej diecezji, odbędą się Rejonowe Spotkania Formacyjne dla członków Akcji Katolickiej. Spotkania odbędą się w Andrychowie w par. św. Macieja – prowadzi ks. Krzysztof Wilk; w Oświęcimiu w par św. Józefa– prowadzi ks. Piotr Bączek, w Żywcu Sporyszu w par. pw. Chrystusa Króla – prowadzi ks. Jacek Pędziwiatr, w Cieszynie w par. św. Elżbiety– prowadzi ks. Prof. Tadeusz Borutka oraz w Bielsku-Białej Mikuszowicach Śląskich w par. NMP Królowej Świata – prowadzi ks. Łukasz Figura. Rozpoczęcieo godzinie 9:00. Serdecznie zapraszamy.

UROCZYSTOŚĆ KU CZCI ŚW. JANA PAWŁA II
W dniu 22 października 2018 r. przypada uroczystość ku czci św. Jana Pawła II, patrona Akcji Katolickiej. Prosimy wszystkich członków i sympatyków Akcji Katolickiej, aby uczestniczyli w tym dniu we Mszy św. w swoich parafiach.

KOROWÓD ŚWIĘTYCH
W bieżącym roku Korowód Świętych, organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, będzie miał miejsce 27 października. Rozpoczęcie o godz. 16.00 w kościele Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej.

MSZA ZA ZMARŁYCH CZŁONKÓW AKCJI KATOLICKIEJ
W sobotę, 3 listopada o godz. 18:15 w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie odbędzie się Msza św. w intencji zmarłych członków Akcji Katolickiej. Spotykamy się wcześniej, o godz. 17:45 na wspólnej modlitwie różańcowej. Prosimy Prezesów POAK o zaproszenie rodzin naszych zmarłych.

KONCERT Z OKAZJI NASZEGO ŚWIĘTA
Z okazji święta Akcji Katolickiej spotykamy się w piątek 23 listopada, o godz. 17:00 na uroczystym koncercie w Bielskim Centrum Kultury. W programie wręczenie medali PRO CONSECRATIONE MUNDI oraz dekretów ks. biskupa.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – patronalne święto Akcji Katolickiej spotykamy się 25 listopada 2018 r. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 16:15 na Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz na Mszy św. o godz. 17:00 na wspólnej modlitwie w intencji naszego stowarzyszenia. Niech nie zabraknie na tej uroczystości przedstawicieli żadnego z parafialnych oddziałów. Wspólna modlitwa jest podstawowym elementem budowania wspólnoty.

ZMIANY W FUNKCJONOWANIU BIURA
Informujemy, że od dnia 1 października 2018 r. następują zmiany w funkcjonowaniu biura DIAK. Od tej pory biuro czynne będzie w następujące dni:
– Poniedziałek od godz. 12.00-19.00
– Środa od godz. 8.00-15.00
– Piątek od godz. 11.00-17.00
Prosimy o uwzględnienie powyższych zmian.

KADENCJA PREZESÓW POAK
Przypominamy wszystkim Prezesom POAK którym skończyła się kadencja, albo kończy się w najbliższym czasie o konieczności przeprowadzenia wyborów kandydatów na prezesa zarządu w parafialnych oddziałach i przesłali do biura DIAK poprawnie wypełnione protokoły.

NASZE MEDIA
Redakcja miesięcznika „Akcja” prosi Prezesów POAK o regularne nadsyłanie informacji (wraz ze zdjęciami) o wydarzeniach w parafialnych oddziałach. Informacje należy nadsyłać na adres internetowy (irena.olma@gmail.com) do 18 dniakażdego miesiąca. Informacja może być krótka – odpowiedz na zapytanie: co?, gdzie?, kiedy?
Serdecznie zachęcamy wszystkich do słuchania audycji radiowych przygotowanych przez Zespół Radiowy Akcji Katolickiej. Audycje radiowe emitowane są przez radio „AniołBeskidów” w każdą drugą niedzielę miesiąca godz. 900 i powtarzane o godz. 2000.

NASZE POTRZEBY
Uprzejmie prosimy Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej o przekazywanie darowizn na prowadzenie Biura Akcji Katolickiej, mieszczącego się przy ulicy Wita Stwosza 35 w Bielsku-Białej. Prośbę uzasadniamy kosztami prowadzenia biura DIAK, pozwalającego koordynować działania i przedsięwzięcia Akcji Katolickiej w naszej Diecezji. Nasze konto bankowe: 61 2030 0045 1110 0000 0411 7530

ZACHĘTA
Serdecznie zachęcamy do korzystania z Ośrodka Edukacyjno-Rekolekcyjnego w Jeleśni. Proszę aby zainteresowani do skorzystania z obiektu, kontaktowali się możliwie wcześniej z biurem DIAK w celu dokonania rezerwacji.

KONTAKT Z BIUREM
Biuro DIAK czynne:
poniedziałek od godz. 12.00-19.00
środa od godz. 8.00-15.00
piątek od godz. 11.00-17.00
Adres: Bielsko-Biała ul. Wita Stwosza 35, tel.733060610, 602 489 539
e-mail: akcja@bielsko.opoka.org.plwww:akcja.duszpasterstwa.bielsko.pl

Do pobrania w pdf 2018.10.01 komunikat

Related posts