Komunikat – 1 kwietnia 2019

KOMUNIKATY DIAK
Kwiecień 2019

ZEBRANIE RADY DIAK
Na kolejne zebranie Rady DIAK zapraszamy 6 maja 2019 r. Zebranie rozpocznie się Mszą Św. o godz. 17:00 w Instytucie Teologicznym w Bielsku-Białej. Po Mszy św. Odbędzie się spotkanie w refektarzu kurii.

SZKOŁA ŚWIĘTOŚCI W JELEŚNI
Z racji na świąt Zmartwychwstania Pańskiego nie odbędzie się kwietniowe spotkanie w ramach Szkoły Świętości.Na kolejne zapraszamy w piątek 17 maja. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00Mszą św. a następnie będzie miał miejsce wykład Ks. prałata Emila Dyrdy o Słudze Bożym Rudolfie Kumorku.
Uprzejmie prosimy o zgłoszenia uczestnictwa w spotkaniach w biurze Akcji Katolickiej i pod numerem telefonu 602 489 539.Udział w konferencjach jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

DROGA KRZYŻOWA NA MATYSKĘ
Uprzejmie informujemy, że Droga Krzyżowa na Matyskę odbędzie się 13 kwietnia. Rozważanie I stacji rozpoczynamy o godz.10:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Akcji Katolickiej z rodzinami do udziału w tym religijnym przeżyciu męki i śmierci naszego Pana Jezusa Chrystusa.

UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA
Liturgiczna uroczystość Świętego Wojciecha – Patrona Polski i Akcji Katolickiej przypada na 23 kwietnia. W związku z tym serdecznie prosimy, aby w tym dniu uczcić naszego Patrona uroczystą Mszą Świętą,
modlitwami i spotkaniem w ramach parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej.

PODSUMOWANIE PRZEGLĄDU PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
W dniu 27 kwietnia br. w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkowicach przy ulicy Strażackiej 3 odbędzie się uroczyste podsumowanie XIX Przeglądu Pieśni Patriotycznej. Podsumowanie rozpocznie się o godzinie 11.00. W programie przewidziane jest uroczyste otwarcie, wręczenie pucharów oraz występ laureatów. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

DZIEŃ CHORYCH W JELEŚNI
W sobotę 25 maja 2019 r. o godzinie 11.00 w Centrum Edukacyjno-Rekolekcyjnym Akcji Katolickiej w Jeleśni odbędzie sięspotkanie modlitewne dla chorych członków i sympatyków Akcji Katolickiej naszej diecezji, w trakcie którego odbędzie się nabożeństwo do św. Charbelao łaskę uzdrowienia.
Prosimy Prezesów POAK o przekazanie zaproszenia na spotkanie chorym członkom swoich oddziałów oraz o zapewnienie im dojazdu na spotkanie. Chętnych do udziału w spotkaniu prosimy o zgłoszenia w biurze DIAK.
Szczegółowy program spotkania:
– godz. 11.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego
– Msza św. z homilią
– Modlitwy i błogosławieństwo olejem św. Charbela
– Spotkanie przy ognisku

MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY
W dniu 26 maja 2019 r. organizowany jest po raz szósty w Bielsku- Białej „Marsz dla życia i rodziny”. Marsz rozpocznie się Mszą św. o godzinie 14:00 w kościele katedralnym św. Mikołaja w Bielsku-Białej.Tuż po Mszy św. około godz. 15:15 uczestnicy wyruszą z placu katedralnego przez ulicę Wzgórze i plac Chrobrego, by dotrzeć do Parku Słowackiego, gdzie odbędzie się festyn rodzinny zorganizowany przez
Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, który potrwa do 20:00. Prosimy członków Akcji Katolickiej o liczne uczestnictwo, pójdziemy pod naszym banerem, aby potwierdzić nasze poparcie dla życia.

XXI RAJD AKCJI KATOLICKIEJ
Uprzejmie informujemy, że tegoroczny XXI Rajd Akcji Katolickiejodbędzie się 15 czerwca w Ślemieniu na Jasnej Górce.Punktem kulminacyjnym będzieMsza św. o godzinie 12.00.Regulamin i Karta zgłoszeniowa XXI Rajdu Akcji Katolickiejzostanie wysłana do Państwa pocztą mailową. Oprócz tego dokumentacja zostanie zamieszczona w najbliższym czasie na stronie internetowej. Karty zgłoszeniowe należy dostarczyć najpóźniej do 19 maja. Możliwa jest także organizacja grupowego wyjazdu autokarem. Chętnych prosimy o zgłoszenia w biurze DIAK.

SPOTKANIE INTEGRACYJNE W JELEŚNI
W sobotę 22 czerwca 2019 r. o godzinie 10.00 w Centrum Edukacyjno-Rekolekcyjnym Akcji Katolickiej w Jeleśni odbędzie sięspotkanie członków Akcji Katolickiej z okazji 40-lecia Pierwszej Pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00 Mszą św. pod przewodnictwem Ks. Bp. Tadeusza Rakoczego. W programie spotkania przewidziane jestkonferencja nt. Pierwszej Pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski,program artystyczny oraz spotkanie przy ognisku.Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Akcji Katolickiej do udziału w tym wydarzeniu.

ROZLICZENIE PODATKU
Uprzejmie informujemy, że przy rozliczeniu podatku za rok 2018, będzie możliwość przekazania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Serdecznie wszystkich zachęcamy do przekazania 1% na rzecz Akcji Katolickiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej (KRS 0000247812), lub Fundacji Światło Nadziei ( KRS 0000175073).

NASZE MEDIA
Redakcja miesięcznika „ Akcja” prosi Prezesów POAK o regularne nadsyłanie informacji (wraz ze zdjęciami) o wydarzeniach w parafialnych oddziałach. Informacje należy nadsyłać na adres internetowy (irena.olma@gmail.com) do 18 dniakażdego miesiąca. Informacja może być krótka – odpowiedz na zapytanie: co?, gdzie?, kiedy?
Serdecznie zachęcamy wszystkich do słuchania audycji radiowych przygotowanych przez Zespół Radiowy Akcji Katolickiej. Audycje radiowe emitowane są przez radio „Anioł Beskidów” w każdą drugą niedzielę miesiąca godz. 900 i powtarzane o godz. 20.00.

NASZE POTRZEBY
Uprzejmie prosimy Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej o przekazywanie darowizn na prowadzenie Biura Akcji Katolickiej, mieszczącego się przy ulicy Wita Stwosza 35 w Bielsku-Białej. Prośbę uzasadniamy kosztami prowadzenia biura DIAK, pozwalającego koordynować działania i przedsięwzięcia Akcji Katolickiej w naszej Diecezji. Nasze konto bankowe: 61 2030 0045 1110 0000 0411 7530

ZACHĘTA
Serdecznie zachęcamy do korzystania z Ośrodka Edukacyjno-Rekolekcyjnego w Jeleśni. Proszę aby zainteresowani do skorzystania z obiektu, kontaktowali się możliwie wcześniej z biurem DIAK w celu dokonania rezerwacji. Zdjęcia oraz informacje dostępne są również na naszej stronie internetowej w zakładce Ośrodek w Jeleśni.

KONTAKT Z BIUREM
Biuro DIAK czynne:
poniedziałek od godz. 12.00-19.00
środa od godz. 8.00-15.00
piątek od godz. 11.00-17.00
Adres: Bielsko-Biała ul. Wita Stwosza 35,
tel.733060610, 602 489 539
e-mail: akcja@bielsko.opoka.org.pl
www:akcja.duszpasterstwa.bielsko.pl

Do pobrania w pdf 2019.04.01 komunikat

Related posts